Anasayfa » Araçlar » Dacia Sandero, Avrupa’nın En Çok Satan Otomobili Oldu

Dacia Sandero, Avrupa’nın En Çok Satan Otomobili Oldu

Dacia Sandero Avrupa

Dacia Sandero, Avrupa’nın En Çok Satan Otomobili Oldu

Dacia Sandero Popülerliğini Koruyor

Temmuz ayında Avrupa’nın en çok satan otomobili Dacia Sandero oldu ve kabaca zamanın başlangıcından beri en üst sırada yer aldıktan sonra ikinci sıraya düşen Volkswagen Golf‘ü geride bıraktı.

Bu, Sandero’nun Temmuz 2020’ye göre %6’lık artışı kadar Golf’ün düşüşüyle ​​de ilgili. VW’nin kompakt modeli, 19.425 adet satılarak 2020’den bu yana %37 ve 2019’a kıyasla %39 düştü. Küresel arz kıtlığının bununla bir ilgisi olabilir, ancak Volkswagen içindeki iki alt kompakt geçişe bakmamak zor. Öğle yemeğini çalabilecek bir aile. Rakip T-Roc, Temmuz ayında Avrupa’da %17 düşüşe rağmen 5 numaralı araç olurken, daha geleneksel T-Cross %12 artışla 7 numara oldu. Golf’ün elektrikli muadili VW ID.3 de Temmuz ayında 5.433 adet taşınarak en çok satan EV oldu. VW’nin alt kompakt Polo hatchback‘i dördüncü en çok satan otomobildi, bu yüzden Kıtadaki otomobiller için tüm kıyamet ve kasvetli değil.

Bunun dışında Hyundai ve Suzuki, tüm önemli markaları Temmuz ayında satış düşüşleri yaşadı. Renault sırasıyla %54 ve %46 düşüş yaşadı. Dacia bile düşüşteydi, ancak %19’luk düşüşü diğerlerinden daha azdı. Marka Renault Grubunun bir parçasıdır.

Sandero yakın zamanda yeniden tasarlandı ve yelpazesi, çamurluk fişekleri, tavan rayları, gövde kaplaması vb. ile daha sağlam bir Stepway varyantını içerecek şekilde genişletildi. Şimdi, orijinalinin piyasaya sürülmesinden bu yana üçüncü neslinde.

Dacia Sandero, Avrupa’nın En Çok Satan Otomobili Oldu-Kaynak: autoblog.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir