İçeriğe geç
Anasayfa » Araçlar » Dacia Duster 2018

Dacia Duster 2018

Dacia Duster 2018 İnceleme

Dacia Duster 2018 yazımızda yeni Duster’ın eskiye göre olumlu yanlarını, iç tasarımının nasıl değiştiğini, Türkiye satış tarihini ve mekanik özelliklerini yazdık.

Yeni Dacia Duster

Dacia, 2018 yılında Duster modelinin yeni versiyonunu araç piyasasına sundu. Eskiye göre daha erkeksi ve sert hatlara sahiptir. Aracı dış kısmında far grubunda değişiklik yapılmıştır. Ön kısmında bulunan panjur daha farklı şekilde yapılmıştır. Tampon bölgesindeki ön plaka daha da büyütülmüştür. Kaputta ise dombe aracın daha güçlü durmasını sağlamıştır. Duster, SUV kimliği ile alıcılarını karşılamaktadır. Duster’da ayna kapakları eskiye göre daha büyüktür. Tekerleklerin hem yanında siyah bir şerit, şeridin üzerinde de sinyal verici bulunmaktadır. Camlarda da ufak tefek değişiklikler yapılarak araç uzun gösterilmiştir. Kapı kolları eskisi gibi kalmıştır. Aracın arka kısmında bulunan çizimler ve stop lambaları da değişmiştir.

Dacia Duster 2018 Görünüm

Duster İç Tasarım

Duster’ın iç tasarımında tamamen yeni malzemeler kullanılmıştır. Dokunmatik ekran eskiye göre daha yukarı kısma alınmış ve sürücünün daha rahat kullanmasını sağlamıştır. Ekranın üzerinde 3 tane havalandırma kanalı bulunmaktadır. Sağ ve solda da 2 tane havalandırma mevcuttur. Ekranın altında eco tuşu, start-stop tuşu, dörtlü flaşörler, kapı kilitleri, park sensörleri ve geri görüş kamerası bulunmaktadır. Bu tuşların altında dijital klima bulunmaktadır. Daha altında çakmak girişi ve bardak koyma bölmesi bulunmaktadır.

Araçta edc şanzıman bulunmaktadır. Vitesi sola çektiğinizde aracı manuel olarak kullanabilirsiniz. El freninin hemen altında hız sabitleme ve sınırlandırma tuşları bulunmaktadır. Sürücünün bu tuşları görmesi biraz zordur. Araç içinde 28.6 litrelik eşya saklama yerleri bulunmaktadır. Direksiyonu kendinize göre ayarlayabilmektesiniz. Duster 4×2 versiyonunda 478 litrelik bir bagaj hacmi sunmaktadır. 4×4 versiyonunda ise 467 litreye inmektedir.

Dacia Duster 2018 Özellikler

Mekanik Özellikleri

Yeni Duster’ın direksiyonunu çevirmek eskiye göre çok daha kolaylaşmıştır. Ses izolasyonu güçlendirilmiştir. Türkiye’ye gelecek olan motor tipleri henüz belli olmamıştır. Yeni Duster 1.2 litrelik Tce motor ve 1.6 litrelik benzinli motor, 1.5 litrelik Dci dizel model tiplerinde ülkemize gelebilir. Benzinli motorda 125 beygir ve 110 beygir seçenekleri bulunmaktadır. Dizelde ise 90 ve 110 beygir gücünde motor seçenekleri bulunmaktadır. Araçta aksesuarlar ek olarak alınabilmektedir. Kör nokta sistemi ile de güvenlik arttırılmıştır. Dacia Duster, Mart 2018 tarihinde Türkiye’de satışa çıkacaktır.

Resmi web site: www.dacia.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir