İçeriğe geç
Anasayfa » Yaşam » Çocuk Doğduğunda Çiftler Arasında Yaşanan Anlaşmazlıklar

Çocuk Doğduğunda Çiftler Arasında Yaşanan Anlaşmazlıklar

Çocuk Doğduğunda Çiftler

Çocuk Doğduğunda Çiftler Arasında Yaşanan Anlaşmazlıklar yazımızda evlenip çocuk sahibi olan çiftlerde çıkan anlaşmazlıklar, tartışmaların neden çıktığı ve sadece çocuğa mı bağlı olduğu hakkında yazdık.

Çiftler aslında çocuk doğmadan önce yaşadığı sorunları, çocuk doğduktan sonra da yaşamaktadır. Çocuğun ekstra bir katkısı yoktur. Aile bireyleri kavgalar ve sürtüşmelerden çocuk sahibi olmayla çözüm bulabileceklerini düşünmüş olabilirler, fakat bu çözüm arayışı sadece problemleri erteler ve tekrardan başlamasına neden olur.

Çocuk Doğduğunda Çiftler-Mutlu aile

Aldatan Kocayı Eve Bağlama Umudu: Çocuk Yapmak

Bazı kadınlar kocalarının kendilerini aldatmasına karşın çocuk yaparak kocasını eve bağlamayı amaçlar. Çocuk sayesinde evin tekrar eski düzenine kavuşacağını zannederler. Bu durum gözü dışarıda olan kocayı maalesef eve bağlamaz, tekrardan başka kadınlara yönelmesine engel olmaz. Sorunu çocuk yapmakla çözemezsiniz. Bu ailedeki mutsuz sayısını artırır ve ailenin parçalanmasına ön ayak olur.

Çocuk Doğduğunda Çiftler-İlk yıllar

Eşlerde İlk Yıl Çok Önemli

Yeni evlenen çiftlerin birbirine uyum göstermeleri yaklaşık olarak 9 ay ile 1,5 yıl arasında değişiklik gösterir. Birbirlerine alışmaları ve bir aile gibi yaşamaları uzun zaman alacaktır. Bu süreçte anlaşamamazlıkları çok olduğundan sabırlı olmayan çiftler boşanmaya daha çok karar verirler. Evliliği sürdürebilmek için çocuk yapmayı bir yol olarak görmeleri ise çok büyük bir hata olur. Olan çocuğun hayatına olur ve anne-babası boşandığında çocuk ayrı yaşayan anne ve babaya sahip olmak zorunda kalır. Tam bir aile ortamında yaşamaktan mahrum kalır. Bu çocuk için en büyük zulüm olur.

Çocuk Doğduğunda Çiftler-Aile etkisi

Çocuk Doğduğunda Çiftler Arasında İlgi Yön Değiştiriyor

Bebek doğduktan sonra annenin bütün ilgisinin bebekte olması doğaldır. Onun ihtiyaçlarını karşılaması her annenin ilk görevidir. Fakat en geç 1 yılın ardından annenin ilgisi kocasına karşı artması gerekir. Koca tam tersi bir durumda evine ilgisiz olabilir ve çocuğunun karısıyla arasına girmesinden hoşnut olmayabilir. Bu durum ailenin dağılmasına neden olabilir. Tam tersi yönde ilgi de, kadın kocasından ilgi bekliyorsa bunu kocasına anlatmalıdır. Tatlı dille bunu kocasına söylerse, koca eşine ilgi göstermeye başlayacaktır. Kadın kocasına “sana ihtiyacım var”, “bana ilgi göster” gibi sözler söylerse erkek de kendine bunu görev edinip ilgi göstermeye başlar.

Son olarak karı koca artık 2 kişi olmadıklarını unutmamalı ve 3 kişilik bir aile yaşantısına alışmak zorunda olduklarının farkına varmalılar. Her şeylerini bu sistemde hazırlamalı ve buna göre mutluluk yöntemleri geliştirmelidir. Her iki tarafın ailelerinin çocuk bakımındaki katkılarını da kabul edin, onların da gönlü olsun.

Çocuk Doğduğunda Çiftler Arasında Yaşanan Anlaşmazlıklar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir