Anasayfa » Sağlık » Çocuğa Şeker Verme

Çocuğa Şeker Verme

Çocuğa Şeker Verme Kampanyası

Çocuğa Şeker Verme yazımızda çocuklara ödül olarak verilmesi adet haline gelmiş şekerin yanlış bir uygulama olduğunu ve şekerin çocuklara zararını yazdık.

Çocuğa Şeker Verme Kampanyası

Çocuğuma şeker verme kampanyası ile çocuklara hediye ve ödül olarak eskiden beri verilen şekerlerin artık verilmemesi amaçlanmaktadır. Şekerlerin birçok rahatsızlığına neden olduğu ve çocuklara ödül olarak verilen şekerlerin onları daha çok şekere bağımlı yaptığı görülmektedir. Çocuklara en çok şekeri büyükbabalar, büyükanneler, doktorlar, amcalar, hemşireler, teyzeler, dayılar, mağaza görevlileri, öğretmenler, komşular vermektedir. Hastanelerde ve okullarda çocuklara ödül olarak şeker dağıtılması gibi bir kötü alışkanlık bulunmaktadır.

Şekerin zehir olduğu ve çocuklar içinde zararlı olduğu bilinmektedir. Toplu halde şeker verilmesi çocuklarda yoksunluk hissi de oluşturmaktadır. O yüzden çocuklara toplu halde de şeker verilmemesi gerekir. Ödül olarak şeker yerine başka şeyler verilmesi daha iyidir. Şeker yerine kalem, defter, kitap, kuruyemiş dağıtılabilir. Şekerin en tatlı zehir olduğu bilinmektedir. Çocuğa ödül olarak verilen şekerin bir zehir olduğu akıldan çıkarılmamalıdır.

Böbrek Sağlığında Dikkat Etmemiz Gerekenler-Şeker hastalığı

Şekerlere Hayır

Hiçbir kişinin geleceğimiz olan çocuklara şeker vererek hasta etmeye hakkı yoktur. Maalesef Türkiye Tip 2 Diyabette Avrupa birincisidir. Nüfusumuzun 2/3’ü kilolu/obez hale gelmiştir. Çocukların damak tadının doğmadan önce oluştuğu belirtilmektedir. O nedenle bebek bekleyen kadınların kendi sağlıkları için olduğu kadar çocuklarının sağlığı için de sağlıklı beslenmeleri, şeker tüketiminden kaçınmaları gerekir. Anne-babalarının en değerli varlıkları olan çocuklara anne-babaları şeker vermiyor, sağlıklı beslenmelerine özen gösteriyor olabilirler. Aynı özenin doktorlar, öğretmenler, büyükanneler, büyükbabalar dahil herkesin göstermesi gerekir.

Şeker Hastalığının

Vücudun Şekere İhtiyacı Yok

Çocuklara şeker verildiğinde, çocukta yeteri kadar probiyotik yoksa mantar mikrobu çoğalır. Çoğalan mantar mikrobu şekeri aldıktan sonra etil alkole parçalar. Çocuğun kan damarlarının içinde alkol oluşur. İnsan vücudunun şekere ihtiyacı yoktur. Çocuğuma şeker verme kampanyası sosyal medya üzerinden yayılırsa, daha çok kişinin bu kampanyaya katılması için yararlı olacaktır.

Çocuğa Şeker Verme-Dr. Ümit Aktaş‘ın videosundan yardım alınmıştır.

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir