Anasayfa » Bilim ve Teknoloji » Çinli Perakendeciler iPhone 15 İçin Derin İndirimler Sunuyor

Çinli Perakendeciler iPhone 15 İçin Derin İndirimler Sunuyor

Giriş Seviyesi iPhone 15'i Seçmek

Çinli Perakendeciler iPhone 15 İçin Derin İndirimler Sunuyor

Çinli Perakendeciler iPhone 15 İçin Derin İndirimler Sunuyor

JD.com, PDD Holdings’in Pinduoduo ve Alibaba’nın Taobao‘sunun da aralarında bulunduğu Çin e-ticaret platformları, Apple’ın en yeni iPhone 15‘inde büyük indirimler sunuyor; bunlardan bazıları perakende fiyatının 1.501 yuan’a (205,14 $) kadar altında.

Analistler, iPhone 15’in Çin’de selefi kadar iyi satış yapmadığını söylüyor. Counterpoint Research geçen hafta Çin’deki iPhone 15 satışlarının, piyasaya sürülmesinden sonraki ilk 17 günde iPhone 14’e kıyasla %4,5 düştüğünü söyledi.

Çin’de Apple zaman zaman iş ortağı satıcıların talebi teşvik etmek için indirim yapmalarına izin veriyor. Ancak Çin e-ticaret platformları da, tüketiciler yavaşlayan bir ekonomide kemerlerini sıkarken, yaklaşan yıllık Bekarlar Günü alışveriş festivalinin ana odak noktası olan indirimler nedeniyle “paranın karşılığını verme” savaşına da kilitlenmiş durumda.

JD.com, 512 GB iPhone 15’i 7.498 yuan’a satıyor; bu, Apple’ın resmi fiyatı olan 8.999 yuan’dan 1.501 yuan daha düşük. İndirimle ilgili soru sorulan şirket, bunun bu yıl başlattığı düşük fiyatlar sunma stratejisiyle uyumlu olduğunu söyledi.

Reuters tarafından yapılan kontrollere göre Pinduoduo, iPhone 15 Plus’ın 128 GB’lık versiyonunu 6.098 yuan fiyatla, yani Apple’ın 6.999 yuan perakende fiyatından 900 yuan daha düşük bir fiyatla sunuyor.

Apple mağazasında 11.999 yuan fiyat etiketine sahip olan 512 GB iPhone 15 Pro Max, Alibaba’nın e-ticaret platformu Taobao’da 10.698 yuan karşılığında satın alınabiliyor.

Apple, Pinduoduo ve Alibaba yorum taleplerine hemen yanıt vermedi.

E-ticaret platformlarının iPhone 15 indirimleri ilk olarak Pazartesi günü haftalık Economic Observer gazetesinde haber oldu.

Kaynak: reuters

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir