Bilim ve TeknolojiHaberYaşam

Çinli Alışveriş Merkezinde Kocaya Özel Alan Yapılması

Çinli Alışveriş Merkezinde Kocaya Özel Alan Yapılması yazımızda Şanghay’daki Global Harbour alışveriş merkezinin kocalara özel oyun alanları açmasını ve kadınlar alışveriş yaparken kocalarının burada beklemesini yazdık.

Çinli Alışveriş Merkezinde Kocalara Özel Alan

Çin‘de bir alışveriş merkezi karı koca alışveriş yaparken kocalarının sıkılmamaları için onlara özel tek kişilik bir tahsis etti. Şanghay’daki Global Harbour alışveriş merkezi, özel kabinlerin testine başladığını belirterek, sevgililerin ve eşlerin artık sıkılmayacaklarını belirtiyor. Erkeklere oranla kadınların alışveriş yapmaktan hoşlandığı bilinmektedir. Erkekler alışveriş için zaman harcamazken, kadınlar tüm günlerini alışveriş için ayırabilir. Çinliler bunu düşünerek eşlerin birlikte Avm’lerine geldiğinde artık erkek tarafının sıkılmaması için özel kabinleri inşa etti. Kadınların bir kıyafet almak için aynı mağazaya birkaç kere girdiğini varsayarsak erkeklerin nasıl bir ızdırap çektiğini anlayabiliriz. Hatta birçok kez erkekler bu alışveriş yüzünden eşleriyle kavga etmiştir. Sesleri her yerden duyulabilecek hale bile gelmektedir.

Erkeklere özel yapılan bu kabinler sayesinde her iki tarafta oldukça memnun gözüküyor. Kadınlar, eşlerini kabin içerisinde bırakarak istedikleri kadar alışveriş yapabiliyorlar. Daha sonra yemek yiyecekleri zaman buluşuyorlar. Bu kabinlerin içerisinde oyun oynama imkanı olduğu için erkeklerde bu verilen imkandan oldukça memnun gözüküyor.

Çinli Alışveriş Merkezinde Kocaya Özel

Koca Podları

Global Harbour alışveriş merkezi, oyun alanlarını şu anlık test ettiklerini ve nasıl bir etki oluşturacaklarını merakla beklediklerini belirtiyorlar. Koca podları ismini verdikleri alanlar oldukça rağbet görmeye başladı. Bu oyun alanında özel ve konforlu bir koltuk bulunmaktadır. Üst tarafta bir ekran ve oyun konsolu bulunmaktadır. Şeffaf bir kabin içinde bulunan kocalar, her yerden gözükmektedir. Koca podlarının içinde bilgisayar ve bir sürü video oyunu bulunmaktadır. Koca veya sevgili burada oyununu oynarken eşi veya sevgilisi rahatça alışverişini yapabilmektedir.

Yapılan araştırmalara göre; erkekler 26 dakikalık alışverişten sonra sıkılmaya başlıyor. Bu nedenle böyle alanların yapılması erkeklerin hoşuna gidecektir. Sadece erkeklere yapılması ise bazı kesimler tarafından eleştirilmiştir. Kadınlara özelde yapılması istenmektedir. Alışverişten sıkılan bir kadın olmayacağı için pek de eşitsizlik olarak görülemez. İleride kadınlar içinde özel alan yapmayı düşünüyorlar. Haberi duyan erkekler ise artık eşleriyle alışveriş merkezine gitmeye çekinmeyeceklerini söylüyorlar.

Çinli Alışveriş Merkezinde Kocaya Özel Alan Yapılması.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir