İçeriğe geç
Anasayfa » Cilt Sarkmalarını Önlemek İçin Neler Yapılabilir?

Cilt Sarkmalarını Önlemek İçin Neler Yapılabilir?

Cilt Sarkmalarını Önlemek İçin

Cilt Sarkmalarını Önlemek İçin Neler Yapılabilir? yazımızda aşırı kilo alımlarında oluşan sarkmaların nasıl giderileceğini, hangi durumlarda estetik ameliyat olmanız gerektiğini ve genetiğin cilt sarkmalarında ki etkisini yazdık.

Cilt Sarkmalarını Önlemek İçin

Cilt Sarkmalarında Genetik Mirasın Önemi

Aşırı kilolardan kurtulduktan sonra vücutta sarkmalar görülmektedir. Fazla kilo alma sonrasında diyet ve spor ile bu alınan kiloyu verme işlemini bir çok kez yapınca da ciltte sarkmalar meydana geliyor. Hareketsiz bir yaşamın getirmiş olduğu obezite hastalığı nedeniyle kilo aldırma ameliyatları da günümüzde oldukça artmıştır. Bu ameliyatın sonrasında ciltte sarkmalar meydana gelmektedir. Bu ameliyatta kişi mesela 150 kilo iken yarısına inerek 75 kiloya iniyor. Tabi ki vücut bu fazla kilo kaybını kaldıramıyor. Deri de sarkmalar meydana geliyor ve derimiz aşağıya doğru bir hareket sergiliyor. Kollarda aşağıya doğru sarkma, uyluk ve diz içlerine doğru sarkma, göğüslerde sarkma, mide de sarkma gibi vücudumuzun çoğu yeri sarkmış bir hal alır. Kadınlar hamilelik zamanlarında fazla kilo alıp bir anda bu kilolarından kurtulmak istediklerinde vücutlarında sarkmalar meydana gelir. Bu sarkmalar bazı kadınlarda görülür bazılarında görülmez. Bunun etkeni genetik yapıdır. Kadının ailesinden aldığı genetik miras ile hiç cilt sarkması da olmayabilir. Bu tamamen genetik özelliklerinize kalmış.

Cilt Sarkmalarını Önlemek İçin

Cilt Sarkmalarını Önlemek İçin Estetik Ameliyat

Eğer yapmış olduğunuz spor, egzersiz ve diyetler sarkmalarınızı geçirmiyorsa estetik cerrahiye başvurmanız sizin için iyi olacaktır. Bu sarkmalar ameliyat ile gerilerek çözüme kavuşturulur. Bu ameliyatı tedavi amaçlı olacaksınız. Bu sarkmalar kötü görünür ve sizin psikolojik olarak çökmenize neden olur. Sarkma ameliyatını olarak psikolojinizi iyileştirmeniz gerekir. Hem bedenen, hemde ruhen bu sorunu çözmeniz için estetik ameliyatı olmaktan çekinmeyin. Vücut bütünlüğünüzün bozulduğuna kanaat getirdiyseniz ve elinizden hiçbir şey gelmiyorsa uzman doktor eşliğinde tedaviye başlamanız sizin için iyi uygun çözüm yolu olacaktır. Hayatta moralinizi bozacak şeyleri düzeltmek elinizdeyse hiç durmayın düzeltin ve mutluluğu yakalayın. Bütün hayat bu tür sıkıntıları çekmekle geçmez.

Estetik plastik cerrahi yöntemiyle bu sorununuzu çözüme kavuşturun. Ameliyatlarda Liposuction (yağ aldırma), lazer lipoliz (lazer ışığı ile doğrudan yağ hücresinin zarının patlatılması) gibi yöntemler kullanılır. Problemin şiddetine göre ameliyat tedavi yöntemi seçilir. Sarkan fazlalık ameliyat ile alınır ve sarkan yer gerilerek dikilir. Böylece düzgün bir vücut şekline kavuşmuş olursunuz. Oluşan dikiş izleri görülmeyecek bir şekilde saklanır.

Göğüs Sarkması
Göğüs sarkması için egzersiz

Gıdının Sarkması ve Göğüs Sarkması

Yaşla ve kilo ile sarkan gıdılar, lazer liposuction (liposakşın) ve gıdı germe veya boyun germe ameliyatları ile düzeltilirler. Ameliyat ile yüzünüz gençleşip daha diri gözükecektir. Kırışıklıklarınız da gidecektir. Büyük göğüsler kadınlarda sırt, bel ağrılarına neden olur. Bunlar içinde küçültme ameliyatı olunması gerekir. Sırta binen yükün azaltılması ile kadının çektiği ağrılar giderilmiş olacaktır. Tüm hayatınız boyunca bu ağırlıkları çekmek zorunda kalmamak için göğüs küçültme ameliyatı olmanız sizin hayrınıza olacaktır. İleri de bel fıtığı olma riskiniz de vardır.

Cilt Sarkmalarını Önlemek İçin Neler Yapılabilir?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir