Cilt Güzelliği İçin A Vitamini

Cilt Güzelliği İçin A Vitamini yazımızda cilt güzelliği için gerekli olan vitamini inceledik, akne ve lekeler için yapılacaklar ve güneş kremindeki ideal faktör oranını yazdık.

Cildi Güzelleştirmenin Yolları-Doğal cilt

Cilt Güzelliği İçin A Vitamini Önemi

İlk olarak cildinizi temiz tutmalısınız ve cilt için gerekli olan A vitaminini almanız gerekir. A vitamini içeren kremler kullanmanızda da fayda vardır. Bunlarla beraber güneş ışınlarına karşı güneş koruyu kremlerinizi sürmeyi unutmayın. Cilt güzelliği için temel maddeleri kullanmanız gerekir. Besinler ve kremler olmazsa olmazlardır. A vitamininin cildimizde bulunan renk yapan hücrelere etkisi vardır, deri hücrelerine etkisi vardır ve kolojen yapımında etkili olan hücrelere katkısı vardır. A vitamini cildin nemlenmesini de sağlamaktadır. A vitamini kullanarak cildi kurutmadan cilde nem vererek doğru şekilde beslemektir. A vitamininin yanında E ve C vitaminleri de yüzünüz için gerekli olan besinleri sağlayacaktır.

Cilt Güzelliği İçin
Retinol

Akneler ve Lekeler için Yöntemler

Tüm kış boyu yüzdeki akneler ve lekeler için lazer ve prp tedavileri uygulayan kişiler vardır. Bu uygulamalar ile kişinin yüzü tertemiz olmaktadır. Fakat yaz aylarında kişiler güneş ışınlarından tam anlamıyla korunmadığı için güneş lekeleri akneler ve lekeler tekrardan oluşuyor. Bu tekrar eden sorunlar başa bela olmaktadır. Bunun olmaması için tedavi öncesi ve sonrası A vitamini içeren kremler cilde uygulanarak tedavinin tam anlamıyla sonuçlandırılması yapılmaktadır. Retinol ve A vitamini desteğiyle birlikte yapılan tedavilerin kalıcılığı sağlanmış oluyor. Yapılan o kadar cilt işlemlerinde kalıcılık elde edilmiş oluyor. Retinol içeren cilt bakım ürünlerini yavaş yavaş kullanmanız gerekir. Cildinizin bu maddeye alışması için zamana ihtiyacı vardır. İçeriğinde A vitamini olan cilt bakımı ürünlerine başlarsanız onu sürekli olarak kullanın. Başlarda sonuçlar sizi tatmin etmeyebilir fakat sabrederseniz ileri de faydasını görürsünüz. Ömür boyu sağlıklı bir cilde sahip olursunuz.

Cilt Güzelliği İçin Güneş Kremi
Güneş Kremi

Güneş Kremlerinde Faktörler

Güneş kremlerinde spf değerleri 30 ile 50 arasında çok fazla fark yoktur. İnsanlara 15 spf faktörde yeterlidir. 15 faktörlü güneş kremleri %93.8 korur, 60 faktörlü güneş kremi sizi % 98 korumaktadır. Korumanın artırılması için çok fazla kimyasal kullanılmaktadır. O yüzden bir kaç puanlık koruma fazlalığı isin çok daha fazla kimyasalı yüzünüze sürmenize neden olur. 15 faktörlü güneş kremi güneşten korunmak için yeterli olacaktır. A vitamini içeren kremle birlikte güneş koruma kreminizi kullanın. Bu iki krem size ömür boyu yetecektir.

Yorum yapın