Anasayfa » Mutfak » Çilekli Yaş Pasta Yapımı

Çilekli Yaş Pasta Yapımı

Çilekli Yaş Pasta Tarifi

Çilekli Yaş Pasta Yapımı yazımızda pandispanya keki ve çikolatalı bisküvi kullanarak evde hazırlayabileceğiniz Çilekli Yaş Pasta Yapımı yazdık.

Çilekli Yaş Pasta Tarifi

Malzemeler

  • Çilek
  • Makaron
  • Pandispanya keki
  • 1 paket kakaolu krem şanti
  • 1 paket vanilyalı krem şanti
  • 1 litre süt
  • Çikolatalı bisküvi
  • 100 gram süt kreması
Çilekli Yaş Pasta Tarifi
Çilekli Yaş Pasta Hazırlanışı

Hazırlanışı

Bir kaseye 1 paket vanilyalı krem şanti ekleyin. 1 bardak süt ekleyin. Bir mikser ile karıştırın. Ayrı bir kaseye 1 paket kakaolu krem şanti ekleyin. İçine 1 bardak süt ekleyin ve mikser ile karıştırın. Çikolatalı bisküvileri küp şeklinde doğrayın. Doğramış olduğunuz çikolatalı gofretleri sade krem şantinin içine atın. Bir ıspatula ile gofretleri ve krem şantiyi karıştırın. İçine bir tabak kadar kesilmiş çilekleri koyun. Çileklerin iri parçalı olmasına dikkat edin. Tekrar karıştırın.

Dönebilen bir tezgah hazırlayın. En altına pandispanya kekini koyun. Keki ıslatmak için şerbet kullanın. Kekin üzerine biraz şerbet dökün. Şerbet yok ise meyve suyu da koyabilirsiniz. Pandispanya keki üzerine hazırlamış olduğunuz çilekli karışımı gelişi güzel dökün. Dökerken bastırmamaya dikkat edin. Kapağı için pandispanya kekini üzerine koyun. Yanlarını kapatmak için kakaolu krem şantili karışımını bıçak yardımıyla çevresine sürün. İki pandispanya kek kalıbını kakaolu krem şanti karışımıyla kaplayın. Buzdolabına soğuması için koyun.

Bir tavaya 100 gram kadar süt kreması koyun. İçerisine göz kararınca bitter çikolata dökün. Sürekli olarak karıştırın. Bir kaşık ile yapmış olduğunuz çikolatalı kremayı pastanın kenarlarından başlayarak üzerinden dökmeye başlayın. Çevresine boydan boya kaşık ile çikolata dökün. Pastanın orta noktasına çikolatalı kremayı dökün. Spatula yardımıyla pasta şeklinde çikolatalı kremayı yayın. Çilekleri tam ortadan yerleştirmeye başlayın. Üzerine istediğiniz kadar çilek koyabilirsiniz. İsterseniz çileklerin yanına çikolatalı gofretleri de ekleyebilirsiniz. Pastanın üzerine süsleme açısından 2-3 tane makaron yerleştirebilirsiniz. Çilekli yaş pastanız servise hazırdır.

Similar Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir