Anasayfa » Girişimciler » Çiftçideneve Girişimi

Çiftçideneve Girişimi

Çiftçideneve

Çiftçideneve Girişimi yazımızda doğal ve organik üretim yapan güvenilir çiftçilerin bir araya geldiği, müşterilerin doğal ve organik ürünleri alabileceği girişimi yazdık.

Çiftçideneve Girişimi Hakkında

Ciftcideneve.com kurucu ortağı Uğur Mursaloğlu‘dur. Doğal ve organik üretim yapan çiftçilere tüketicilerin doğrudan ulaşabildiği pazar ortamıdır. Müşteriler Ciftcideneve.com adresi üzerinden istediği ürünü sipariş verdiği zaman çiftçilerin mail adresine uyarı gelmektedir. Çiftçi istediğiniz ürünleri hazırlayıp kargoya vererek hızlı bir şekilde elinize ulaşmasını sağlamaktadır. Her yöresi birbirinden verimli ülkemizin, yerel üreticilerine ulaşarak, onları ziyaret ediyorlar ve üretim çalışmalarını yakından görüyorlar. İşini severek yapan ve sevgisini ürünlerine katan çiftçileri sizlerin de tanımasını sağlıyorlar.

Kendiniz ve aileniz için tükettiğiniz gıdaları güvenle sipariş edebileceğiniz Çiftçiden Eve ile hem sağlıklı besleniyor hem de doğal üretim yapan çiftçilere destek oluyorsunuz. Bu şekilde sizler de bu doğal ortama katılarak, belki de artık bulmakta zorlandığınız ve özlediğiniz bir çok ürünü hayatınıza katabilirsiniz. Şu anda 110 tane çiftçi bu projede yer almaktadır. 4000 adet üyesi-müşterisi bulunmaktadır.

Çiftçideneve

Çiftçideneve Pazar Modelinin Kurulma Amacı

Tüketicilerin, çiftçilerimizi yakından tanıyarak, kim olduklarından üretim alanlarına kadar görüntülere kadar pek çok detayı öğrenerek, doğal ve organik ürünlere aracısız ulaşabilecekleri online organik ürünler pazarıdır. Bu pazar yerinin sürekliliğini sağlamak ve organik üretimin gelişmesine destek vererek, daha sağlıklı ve bilinçli nesiller yetişmesine katkıda bulunmaktır. Bu sayede hem üreticilerin aracısız satışlar sayesinde elde ettikleri geliri, tarım uygulamalarını iyileştirmede kullanmalarına, hem de tüketicilerin daha hızlı, daha güvenli sağlıklı ürünlere ulaşmalarına olanak sağlamaktır.

Bu proje öncelikle ürünlerin fiyatları içindeki yüksek aracı paylarının ortadan kalkması amacını sağlamaktadır. Çiftçilerin sağlıklı ürünleri doğal ortamlarında üretebilmelerinin sürdürülebilir olmasına da katkı sağlamaktadır. Çiftçiler, kazançlarını aracılarla paylaştıklarında, yani emeklerinin karşılığını alamadıklarında, sağlıklı ürünler yetiştirmek yerine, tarla verimini arttırmaya yönelik çalışmak zorunda kalacaklardır. Bu da daha çok kimyasal gübre, daha çok zirai ilaç, daha çok hormon demektir. Yani halen olduğu gibi daha sağlıksız ürünlerin mutfaklara buluşmaya devam edeceğini söyleyebiliriz. İşte bu yüzden, konu herkesi yakından ilgilendiriyor olmalı düşüncesi ile doğal ve sağlıklı üretim yapan çiftçilerin, aracısız olarak tüketiciye ulaşmalarını sağlamayı amaçlamaktadır.

Çiftçideneve

Güvenilirlik

Bu organik pazar da yer almak isteyen her çiftlik ziyaret edilmektedir. Üretici ve üretimde kullanılan teknikler yakından takip edilmektedir. Üretimine ait sertifikalar, üretim metodu gibi bilgiler yanı sıra fotoğraf ve videolarına sitede yer almaktadır.

İletişim

Ofiste ürün satışı yapılmamaktadır. Verdiğiniz tüm siparişler üreticileri tarafından bulunduğu yöreden aracısız olarak adresinize gönderilir.

Destek Hattı: 0 (212) 257 3531
WhatsApp: 0 (538) 894 3431
Adres: Esra sokak, 2A No:1 Etiler, İstanbul

OBTAIN HEALTH SAĞLIK ÜRÜNLERİ LTD. ŞTİ.

Web Site İçin Tıklayın.

Similar Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir