Anasayfa » Haber » CEO ve CFO’ların Şirketlerin Büyümesindeki Etkileri

CEO ve CFO’ların Şirketlerin Büyümesindeki Etkileri

CEO ve CFO'ların Şirketlerin

CEO ve CFO’ların Şirketlerin Büyümesindeki Etkileri yazımızda iyi Ceo ve Cfo nasıl olmalı, şirketlerin büyümelerine ne gibi katkıları olur, çalışanlar ve liderler arasındaki güven ilişkisi, Avrupa’daki ekonomik durum ve işe alımlarda bakılan kriterleri yazdık.

CEO ve CFO’ların Etkisi-İyi Bir CEO Olmak

İyi bir Ceo kısa vadeli kar gözetmeksizin, uzun vadede şirket paydaşlarını düşünen ve çalışanların şirketle olan ilgisini hep üst düzeyde tutan bir tutum sergilemelidir. Başarı için Ceo’ların uzun süreli çalışmalarına izin vermek gerekiyor. Kısa çalışma süreleri başarılı olmak için yeterli imkanı sağlamamaktadır. Ceo’lar şirkete yatırım yapan yatırımcıların güvenini kazanmak zorundadır. Yatırımcı güven duymadığı işlere yatırım yapmaz. Başarılı olmuş bir çok şirketin Ceo’ları uzun süredir yönetici konumunda çalışmaktadır. İstikrar şirketlerin büyümesinde ki en önemli etkendir.

CEO ve CFO'ların Şirketlerin Büyümesi

CEO ve CFO’ların Etkisi-İyi Bir CFO Nasıl Olunur?

Ceo (genel müdür)’lara Cfo’ların çokça yardım etmesi gerekir. Cfo (Mali İşler Sorumlusu) şirket yapısını analiz etmesi ve sistemin sürdürülebilirliğini kontrol etmesi gerekir. Çalışanlar ile ilgilenme Cfo’ların görevi olmalıdır. Yeni fırsatları görebiliyor olması lazım ayrıca şirkette neler oluyor bitiyor hepsini bilmesi lazım. Ceo’nun en büyük yardımcısı olması gerekir. Şirketin devam edebilmesi için Ceo’nun yanında Cfo büyük önem arz etmektedir. Ülkemizde her şey hızlı değişmektedir. Esneklik ve ön görebilme çok önemlidir. Piyasayı takip edebilmek, müşterileri kendinde tutabilmek çok önemlidir. Halka arz olmuş şirketlerde, şirket paydaşlarını mutlu etmekte Ceo ve Cfo’ların en büyük görevleridir. Kısa vadeli kar etme yerine uzun vadeli sürekli kar elde etmeleri gerekiyor. Şirketlerin performansları Ceo ve Cfo’ların üzerine baskı oluşturmaktadır. Ceo ve Cfo’lar hem çalışanlarına hemde şirket ortaklarına güven vermelidir. Daha sonra performans üzerine yoğunlaşması gerekir.

İhtiyaç Haritası Oluşumu

Çalışanlar ve Liderler Arasındaki Güven İlişkisi

Liderler ve çalışanlar arasındaki en önemli güven kriteri dürüstlüktür. Dürüst olmayan ilişkiler her zaman yıkılmak zorunda kalır. İyi bir liderin ne olacağını ve ne yapacağını çalışanlara dürüst bir şekilde anlatması gerekir. Dürüst bir çalışma ortamında güven ilişkisi de artacaktır. Bu da şirketin çalışma performansını olumlu etkileyecektir. Liderlerin çalışanlarına hata yapabilecek özgürlüğü vermesi gerekiyor.

İşsizlik Mart

Avrupa Ülkelerinde Ekonomik Durum

2017 yılının ilk çeyreğinde özellikle Güney Avrupa ülkeleri ekonomik kriz yaşadı. İspanya, İtalya, Yunanistan, Hollanda gibi ülkeler ekonomik krizin etkisiyle başa çıkmak zorunda kaldı. İşsizlikler %10’lara kadar çıktı. Son aylarda toparlanmayla birlikte yeniden istihdamda yükselmeler olmuştur. Ülkemizde de işsizlik verilerine bakacak olursak %10’ların üzerinde bulunmaktadır. Genç nüfusta da işsizlik oranı yükselmektedir. Geleceğin liderlerinin işsiz kalması gelecek için kötü bir görüntü çizmektedir.

İşe Alımlarda Yeni Kriterler

Şirketler eskiye göre daha açık fikirli, esnek çalışanlar aramaktadır. Değişebilen ortamlara uyabilecek kişiler tercih edilmektedir. Ortamların bir anda değişebildiği için bu yönde eleman alımları yapılmaktadır.

Similar Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir