Bilim ve Teknoloji

Canon EOS 6D Mark 2 Fotoğraf Makinesi

Canon EOS 6D Mark 2 Fotoğraf Makinesi yazımızda Canon marka fotoğraf makinesinin teknik özelliklerini, donanımını, Eos 6D mark II almanız için nedenleri ve satış fiyatını yazdık.

Canon EOS 6D Mark 2 İncelemesi

Cihazın 165 gram ağırlığı bulunmakta fakat diğer ekipmanlar ile boynunuzda oluşturduğu ağrı 1 kilograma kadar çıkmaktadır. Canon’un aynı türde fotoğraf makinelerine göre fiyatı daha ekonomik ve tam kare görüntü sağlamaktadır. Canon’un 5D modelini alamayanlara 6D Mark modeli çıkartılarak alabilmeleri sağlanmıştır. İnsanların full frame (tam kare) ihtiyacını bu makine karşılamaktadır. Fotoğraf makinelerinde rakamlar küçüldükçe makinenin kalitesi artmaktadır. 5D modeli 6D modelinden daha iyidir. EOS 6D Mark 2 26 Mega piksellik çözünürlüğü desteklemektedir. Hızlı otofokus desteği sunmaktadır. Yüksek hassasiyet sunduğu için görüntüler net oluşmaktadır. Saniyede 6.5 kare çekim (fps) yapabilme özelliği bulunmaktadır. Video çözünürlüğü ise en yüksek 1080p60’tır. Görüntü işlemcisi DIGIC 7’dir. Gps özelliği vardır. Tek sd kart girişi vardır.

Canon EOS 6D Mark 2

4k Video Çözünürlüğünün Olmaması

4k teknolojisini desteklememektedir. Canon özellikle 4k çekememesi için son teknolojiyi içine koymamıştır. Diğer cihazlara talep olması için hepsini bu makinede toplamamıştır. 4k video çekmek isteyenler Canon’un kameralarını almak zorunda kalıyor. 45 noktadan otofokus yapabilmektedir. Daha önceki sürümünde bu rakam 11’de kalmıştı. 5D modelinde 61 noktadan otofokus yapabilmektesiniz. ISO değerleri 100 ile 40000 arasında gerçekleştirildi. Yan tarafa doğru açılan ekranı istediğiniz yöne doğru çevirerek doğru açıyı yakalayabiliyorsunuz. EOS 6D Mark II’nin ekranı dokunmatik ekrandır. Dokunmatik ekranının hassasiyeti oldukça iyidir ve rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Canon EOS 6D Mark 2 Fotoğraf Makinesi İnceleme

Yağmurlu ve fırtınaları havalarda rahatlıkla fotoğraf makinesini kullanabilirsiniz. EOS 6D Mark II’de Wifi, Blueetooth ve NFC bulunmaktadır. Telefon ve bilgisayara bağlantısı çok hızlı olduğu için fotoğraf ve videoları hızlıca paylaşabilirsiniz. Fotoğraf makinelerinde anında fotoğraf paylaşımı özelliği olmaması diğer cihazlara bağlantısının hızlı olması özelliğini ön plana çıkarmıştır. Uzaktan çekim imkanı da bu özellikler sayesinde sağlanmıştır.

Fotoğraf Makinesi Fiyatı

Fotografium.com’da Satış Fiyatı: 8.999 TL iken indirimli fiyatı: 8.499 TL olarak satılmaktadır.

Fotopazar.com’da Satış Fiyatı: 12.745,00 TL iken indirimli fiyatı: 10.999,00 TL olarak satılmaktadır.

Resmi Web Sitesi: www.canon.com.tr/cameras/eos-6d-mark-ii/

Aksesuarlar ve merceklere göre fiyatında artış yaşanmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir