İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Canan Karatay Tavsiyesi Zeytinyağını Her Zaman Kullanın

Canan Karatay Tavsiyesi Zeytinyağını Her Zaman Kullanın yazımızda Canlı yayın konuğu olan Prof. Dr. Canan Karatay, sunucu Cansu Canan‘a canlı yayında saf zeytinyağı içirdi ayrıca Zeytinyağının bizim için faydalarını bu yazımızda ele alacağız.

canan-karatay

Öteki Gündem

Tv haber kanalı olan Habertürk‘te Öteki Gündem programına katılan Canan Karatay, canlı yayında zeytin ve zeytinyağının faydaları konusunda bilgi verdi. Prof. Dr. Karatay zeytin için ‘altın’, zeytinyağı için de ‘altınsuyu’ benzetmesi yaptı. Canlı yayında zeytinyağı içerek bu konu hakkında ne kadar ciddi olduğunu anlatmış oldu. Prof. Dr. Canan Karatay, Cansu Canan‘a en sağlıklı yiyecek saf zeytinyağıdır diye de nasihatte bulundu. Önce koklayacaksınız ondan sonra içeceksiniz diyor. Canan Karatay rahatlıkla içiyor ama Cansu Canan zorlanarak içebiliyor. Mide rahatsızlıkarına ve reflünüze iyi gelen zeytin yağını içerek şifa bulabilirsiniz.

zeytinyagi-turkiye-uretimi

Hakiki Zeytinyağını Anlamanın Yolları

Zeytinyağını içtiğinizde hakiki saf zeytinyağını boğazınızı yakar ve faydaları boğazda başlar. Acısını hissedersiniz fakat bu acı şifalı bir acıdır. İçenle içmeyen farkını programdan örnekle verebiliriz. Zeytinyağını Cansu Canan içtiğinde terler içinde kaldı fakat Canan Karatay alışık olduğundan rahatla içebildi.

zeytin-yagi-infografik-sekil

Zeytinyağının Faydaları

Sağlık açısından en yararlı ürünlerden birisi olan zeytinyağı yaklaşık 5000 yıl önce keşfedildiği düşünülmektedir. Çok yüksek besinler içerdiğinden dolayı yaygın olarak hastalıkların tedavisinde kullanılmaktadır. Zeytinyağı eski Mısır medeniyetinden itibaren çok yaygın olarak kozmetik ürünlerde kullanılmaktadır. Hem dahili hem de harici olarak kullanılmaktadır. Cilt ve saç sağlığı dışında sindirim sistemi sağlığını korumak için de eski çağlardan beri kullanılmaktadır. Zeytinyağı E ve K vitaminleri açısından çok zengindir.Bunun dışında kalsiyum, demir, sodyum ve potasyum içermektedir. Zeytin yağını sofralarınızdan eksik etmeyin. Şeker hastaları da sofralarından zeytinyağını eksik etmesinler faydasını göreceklerdir. E vitamini sayesinde vücudunuzu korur ve hastalıklara karşı direncinizi arttırır. Cinsel gücü arttırdığı da belirlenmiştir. Saf zeytinyağı kullanın sağlığınıza kavuşun. Ülkemiz zeytinyağı üretimi bakımından çok zengindir ve dünyaca ünlü zeytinyağlarımız mevcuttur. Tek yapmanız gereken hayatınıza bu şifayı sokmaktır.

Canan Karatay Tavsiyesi Zeytinyağını Her zaman Kullanın.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir