İçeriğe geç
Anasayfa » Araçlar » Cadillac Lyriq, AWD Versiyonu Tahmini 500 HP Beygir Güç Üretecek

Cadillac Lyriq, AWD Versiyonu Tahmini 500 HP Beygir Güç Üretecek

Cadillac Lyriq AWD Versiyonu

Cadillac Lyriq, AWD Versiyonu Tahmini 500 HP Beygir Güç Üretecek

Cadillac Lyriq AWD Versiyonu

Cadillac Lyriq, 500 HP Beygir Güç Üretecek

Cadillac, Lyriq EV’nin çift motorlu, AWD versiyonunun tahmini 500 beygir gücü üreteceğini açıkladı. Arkadan çekişli, tek motorlu versiyon ilk olarak 340 hp ile satışa çıkıyor. 2023 Lyriq, 59.990 dolardan başlıyor ve 19 Mayıs’tan itibaren siparişlere açık olacak.

Cadillac, şimdiye kadar yeni 2023 Lyriq elektrikli SUV için temel tek motorlu güç aktarma organını detaylandırdı. Ancak Cadillac’ın bugün Instagram Soru-Cevap oturumunda bu rakamı paylaştığı için çift motorlu, dört tekerlekten çekişli versiyonun tahmini 500 beygir gücü sunacağını biliyoruz.

Temel 340 hp tek motorlu Lyriq RWD 59.990 dolardan başlarken, çift motorlu varyantın başlangıçtan biraz daha pahalıya mal olacağını varsayıyoruz. Ön ve arka elektrik motorlarından gelen 500 beygir gücü, onu 469 beygirlik Audi e-tron S ve 516 beygir gücündeki BMW iX xDrive50 dahil olmak üzere diğer EV SUV rakipleriyle güçlü bir rekabet içine sokacak. Lyriq AWD’nin, 100.0 kWh kullanılabilir kapasite ve EPA tarafından tahmin edilen 312 mil menzil sunan RWD modeliyle aynı pil takımını kullanacağını varsayıyoruz; daha güçlü çift motorlu versiyon muhtemelen biraz daha düşük menzil tahminine sahip olacaktır.

2023 Lyriq 19 Mayıs’tan itibaren siparişlere açılacak (ABD), ancak ilk üretim çalışması yalnızca Debut Edition formundaki tek motoru içerecek. Çift motorlu otomobillerin ne zaman geleceği konusunda henüz kesin zamanlamayı bilmiyoruz, ancak Cadillac, Lyriq’in diğer versiyonlarının bu sonbaharda satışa çıkmasını beklediğini söylüyor.

Kaynak: caranddriver.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir