İçeriğe geç
Anasayfa » Araçlar » Cadillac InnerSpace Konsepti, Loveseat ile Şık Bir Otonom Elektrikli Araç Sunuyor

Cadillac InnerSpace Konsepti, Loveseat ile Şık Bir Otonom Elektrikli Araç Sunuyor

Cadillac InnerSpace Konsepti

Cadillac InnerSpace Konsepti, Loveseat ile Şık Bir Otonom Elektrikli Araç Sunuyor

Cadillac InnerSpace Konsepti, 2022 CES Teknoloji Şovunda Yer Aldı

Cadillac InnerSpace konsepti, bu yıl çoğunlukla sanal bir etkinlik olan 2022 CES teknoloji şovunun bir parçası olarak ortaya çıktı. InnerSpace, otonom sürüş kabiliyetine sahip elektrikli bir araçtır ve bir ekran için direksiyondan kaçınır. Konsept, Cadillac’ın Halo Konsept Portföyünde geçen yılki CES’te açıklanan PersonalSpace ve SocialSpace konseptlerini birleştiriyor.

Cadillac’ın içten yanmalı geçmişinden uzaklaşmakta olduğuna dair daha fazla kanıta ihtiyacınız varsa, işte burada görünüyor. 2022’nin ilk yarısında satışa çıkacak olan elektrikli Lyriq SUV‘sinin piyasaya sürülmesinden önce Cadillac, geleceğin kendi kendini süren lüks iki kişilik EV (elektrikli araç)’sini hayal eden bu InnerSpace konseptini gösteriyor.

InnerSpace elbette elektrikle çalışıyor ve yakında çıkacak olan Hummer EV ve Chevy Silverado EV’nin de temelini oluşturan Ultium platformunu kullanıyor. Cadillac, platformun kablosuz pil yönetim sisteminin pil modüllerinin aracın etrafına yayılmasını sağladığını söylüyor. Bu, tasarımcıların iç alanı en üst düzeye çıkarmasına ve alçak bir zemin oluşturmasına olanak tanıyarak InnerSpace’e ayrılabilen veya birlikte hareket edebilen koltuklarla “spor araba benzeri” bir oturma pozisyonu veriyor.

Cadillac InnerSpace Konsepti Görsel

InnerSpace’in çarpıcı biçimde eğimli tavan çizgisi panoramik cam içerir ve giriş ve çıkışı kolaylaştırmak için çatı ve kapılar birbiriyle bağlantılı olarak açılıyor. İçeride, yatırılabilen iki kişilik koltuk, etrafı saran bir LED ekrana bakıyor. Cadillac, yolcuların ekrandaki Artırılmış Gerçeklik Katılımı, Eğlence ve Sağlık Kurtarma temalarından birini seçebileceğini söylüyor.

InnerSpace konsepti, Cadillac’ın Halo Konsept Portföyü dediği şeyin bir parçası olarak geçen yılki CES’te tanıtılan iki aracı birleştiriyor. PersonalSpace, yolcusunun kara trafiğinde seyahat etmesine olanak tanıyan tek koltuklu, dikey kalkış ve iniş konseptidir; SocialSpace ise altı koltuk kapasiteli, kutulu, van benzeri bir araçtır. Cadillac, daha sonra açıklanacak olan OpenSpace adlı başka bir konsepti de ima etti.

Kaynak: caranddriver.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir