Anasayfa » Sağlık » Burun Estetiği Yaptırma Kararını Almak

Burun Estetiği Yaptırma Kararını Almak

Burun Estetiği Yaptırma

Burun Estetiği Yaptırma Kararını Almak yazımızda yüzümüzün en önemli parçalarından olan burnumuzun estetik yapılmasında önceliğin sağlık olması gerektiğini, burun estetiği kararını almada etkili olan durumlar ve burun ameliyatı sonrası iyileşme sürecini yazdık.

Sağlık İçin Burun Estetiği Yaptırmak

Burun yüzümüzde çok büyük bir yere sahiptir. İnsanların burunlarından nefes alamama şikayetleri olduğu zaman doktora estetik ameliyatı olmak için başvurmaları gerekir. Kişiyi burnu her aynaya baktığı zaman rahatsız ediyorsa doktora başvurması gerekir. Aksi halde normal olan burna estetik yapıldığında yüzü değiştireceği ve insanı garip hissettirebileceği belirtilmektedir. Genelde de burunlarında eğrilik olanların nefes almada da zorluk yaşadıkları görülmektedir. Sağlık açısından burun estetiği yaptırmak gereklidir. Burunda herhangi bir yamukluk var ise iç tarafında da bir problem olma ihtimali yüksektir.

Burun ameliyatında öncelik burun içini tamir etmek, daha sonra da dış kısmı düzeltmektir. Burun ameliyatından sonra kişiler çok daha rahat nefes alabilmektedir. İnsanlar kendi isteklerine göre burunlar seçemezler. Yüzde altın orana göre burun estetiği yapılmaktadır. Altın oranda alın, burun ve çene uzunluğuna bakılmaktadır. Herkesin altın oranı farklı olduğu için bir başkasının burnu isteyen kişiye olmamaktadır.

Burun Ameliyatı Tecrübesi-Estetik

Burun Ameliyatı Yaptırma Kararı

Günümüzde 18 yaşını doldurmuş veya ergen olarak çocuklar estetik yaptırmaya burundan başlamak istiyorlar. Kişinin kemik yapısı geliştikten sonra burun ameliyatı olmasında bir sorun yoktur, fakat doktorun uzmanlığında burun estetiğinin gerçekten gerekli olup olmadığı kararlaştırılmalıdır. İstediği burnu yapılmış olan kişi daha sonra fikrinden vazgeçebilmektedir. Kararsız bir şekilde verilecek burun estetiği kararları, kişileri yeni yapılan burundan soğutabilir ve sürekli olarak burun ameliyatı yaptırmak zorunda kalabilir. Gençler henüz kişilik olarak büyümedikleri için burunlarını sadece psikolojik olarak yaptırmak isteyebilirler. Burun ameliyatına karar verirken kemik gelişiminin yanı sıra ruhsal gelişiminde tamamlanması gerekmektedir.

Burun Ameliyatı Tecrübesi-Nefes alma

Burun Estetiği Yaptırdıktan Sonra İyileşme Süreci

Burun estetiğinden sonra koku almada herhangi bir azalma yaşanmamaktadır. Burun estetiği olanlar eskiden hiç koku alamadıklarını şimdi ise çok güzel kokular alabildiklerini ifade ediyorlar. Alerji artması gibi bir durum da söz konusu değildir. Burun ameliyatından sonra 1 haftada burun şişkinliği inmektedir. 3 ay içinde burnun %80’i oturmaktadır. Sonraki 9 ayda ise kalan %20’lik kısım iyileşmektedir. Toplamda burnun iyileşmesi 1 yılı almaktadır.

Piezo Burun Estetiğinin Faydaları

Ameliyat Öncesi ve Sonrası Durumlar

Burun ameliyatından önce hastalara check-up yaptırmaları önerilmektedir. Ayrıca şüphe duyulanlara Tomografi yaptırılması da istenmektedir. Burun ve kafa kısmında başka bir sorun olup olmadığı öğrenilmektedir. Ameliyat sonrası alkol ve sigaradan uzak durulması söylenmektedir. İlk 5 gün antibiyotik tedavisi verilmektedir. Kişi mikrop kapmasın diye tedbir amaçlı verilmektedir.

Ameliyattan sonra ciddi bir ağrı ve sızı olmamaktadır. Kişiler 1 hafta dinlenmektedir. En az 1 ay burna çarpabilecek sporlardan uzak durulmalıdır. Yeni yöntemler ile burun ameliyatları daha pratik ve kolay yapılmaktadır. Burun ameliyatı yaptırdıktan sonra herkesin yorum yapması kişiyi ciddi etkilemektedir. Burun ameliyatı sürecinde psikolojiyi yönetmek de diğer her şey kadar önemlidir.

Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Volkan Kıyak’ın videosundan yardım alınmıştır.

Similar Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir