Anasayfa » Haber » Bursa Teknik Üniversitesi 30 Sözleşmeli Personel Alacak

Bursa Teknik Üniversitesi 30 Sözleşmeli Personel Alacak

Kamu Personeli İş ilanı

Bursa Teknik Üniversitesi 30 Sözleşmeli Personel Alacak

Bursa Teknik Üniversitesi 30 Sözleşmeli Personel Alım İlanı

BURSA TEKNİK ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜNDEN
4/B (SÖZLEŞMELİ PERSONEL) ALIM İLANI
657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4 üncü maddesinin (B) fıkrası kapsamında sözleşmeli personel olarak istihdam edilmek üzere 06.06.1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan “Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar” ın ek 2 nci maddesinin (b) fıkrası uyarınca yazılı ve sözlü sınav yapılmaksızın 2020 KPSS (B) grubu puan sıralaması esas alınmak suretiyle 30 (otuz) adet sözleşmeli personel alımı yapılacaktır.

Bursa Teknik Üniversitesi 30 Sözleşmeli Personel Alımı BAŞVURU TAKVİMİ, BAŞVURU ADRESİ VE İLETİŞİM BİLGİLERİ

1.1. Başvuru Takvimi

Başvuru başlangıç tarihi: 01 Mart 2022 Salı
Son başvuru tarihi: 15 Mart 2022 Salı ( Mesai saati bitimi 17.00)
Başvuru sonuçlarını açıklama tarihi: 25 Mart 2022 Cuma
Sonuçların ilan edileceği internet sitesi: https://www.btu.edu.tr/
Kazanan adayların en son evrak teslim tarihi: 11 Nisan 2022 Pazartesi (Mesai saati bitimi 17.00)
Açıklama: Üniversitemiz zorunlu hallerde başvuru takviminde değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

BAŞVURU ADRESİ VE İLETİŞİM BİLGİLERİ

 • Adayların başvuru evraklarını eksiksiz şekilde müracaat süresi içerisinde Üniversitemiz Personel Daire Başkanlığına şahsen teslim etmeleri veya posta yoluyla göndermeleri gerekmektedir. Süresi içinde yapılmayan, eksik belgeli başvurulardan ve postada meydana gelen gecikmelerden Üniversitemiz sorumlu değildir.
 • Posta yoluyla başvuru yapacak olan adaylar istenilen bilgi ve belgelerini “BURSA TEKNİK ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ (Personel Daire Başkanlığı) Mimar Sinan Mahallesi Mimar Sinan Bulvarı Eflak Caddesi No:177 A Blok oda no: 167 Yıldırım / BURSA” adresine gönderecektir.
 • Adaylar başvuru süreciyle ilgili olarak 0 (224) 300 32 15, 0 (224) 300 32 11 telefonlardan bilgi alabilecektir.

Bursa Teknik Üniversitesi 30 Sözleşmeli Personel İLAN EDİLEN POZİSYONLARA AİT BİLGİLER

İLAN POZİSYON ADET MEZUNİYET KPSS PUAN TÜRÜ ARANAN ŞARTLAR

2022/1 Avukat 1 Lisans KPSS (P3) 2020

-Hukuk Fakültesi lisans mezunu olmak, -Avukatlık ruhsatına sahip olmak, -2020 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavından (P3) en az 70 puan almış olmak, -Görevini devamlı yapmasına engel teşkil edecek sağlık problemi bulunmadığını tam teşekküllü bir sağlık kuruluşundan alınacak sağlık kurulu raporu ile belgelendirmek. (Atanmaya hak kazanma durumunda istenecektir.)

2022/2 Mimar 1 Lisans KPSS (P3) 2020

– Mimarlık lisans programlarının birinden mezun olmak. -2020 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavından (P3) en az 70 puan almış olmak.

2022/3 Mühendis 1 Lisans KPSS (P3) 2020

– İnşaat Mühendisliği lisans programından mezun olmak -2020 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavından (P3) en az 70 puan almış olmak.

2022/4 Mühendis 1 Lisans KPSS (P3) 2020

-Elektrik Mühendisliği veya Elektrik-Elektronik Mühendisliği lisans programlarının birinden mezun olmak. -2020 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavından (P3) en az 70 puan almış olmak.

2022/5 Büro Personeli 2 Lisans KPSS (P3) 2020

-İşletme lisans programından mezun olmak, -2020 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavından (P3) en az 70 puan almış olmak, -İnsan Kaynakları Yönetimi Eğitim Sertifikası, İnsan Kaynakları Planlaması Eğitim Sertifikası, Etkili İletişim Teknikleri Eğitim Sertifikası, Yönetici Asistanlığı Eğitim belgesi ile MEB onaylı Bilgisayar İşletmenliği sertifikasına sahip olmak, -Belgelendirmek kaydıyla, bir kamu kurumunda en az 5 yıl yönetici asistanı veya sekreter olarak çalışma tecrübesine sahip olmak.

2022/6 Programcı 1 Lisans KPSS (P3) 2020

-Bilgisayar Öğretmenliği, Yönetim Bilişim Sistemleri, Bilgisayar Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği lisans programlarının birinden mezun olmak. – İngilizceden en az (D) düzeyinde Yabancı Dil bilgisine sahip olmak

2022/7 Tekniker (Peyzaj) 1 Önlisans KPSS (P93) 2020

-Peyzaj, Peyzaj Uygulama ve Süs Bitkileri, Peyzaj ve Süs Bitkileri, Peyzaj ve Çevre Tasarımı önlisans programlarının birinden mezun olmak, -Belgelendirmek kaydıyla en az 2 yıl saha/şantiye/ uygulama tecrübesine sahip olmak.

2022/8 Tekniker (Bilgisayar) 1 Önlisans KPSS (P93) 2020

-Bilgi ve İletişim Teknolojileri/Bilgisayar; Bilgisayar; Bilgisayar Bilimleri; Bilgisayar Donanımı; Bilgisayar Operatörlüğü; Bilgisayar Operatörlüğü ve Teknikerliği; Bilgisayar Teknolojileri ve Bilişim Sistemleri; Bilgisayar Teknolojileri ve Yönetimi; Bilgisayar Teknolojisi; Bilgisayar Teknolojisi ve Programlama önlisans programlarının birinden mezun olmak,

2022/9 Destek Personeli (Şoför) 2 Önlisans KPSS (P93) 2020

-Otobüs kaptanlığı veya Ulaştırma ve Trafik Hizmetleri Önlisans mezunu olmak, -E sınıfı ehliyet, SRC2, SRC4 ve Psikoteknik belgesine sahip olmak. -Askerliğini yapmış olmak. -Müracaat tarihinin son günü itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmak. -Vardiyalı sistemde çalışmaya engel durumu olmamak. -Yurtiçi ve yurtdışı seyahat engeli bulunmamak. -Görevini devamlı yapmasına engel teşkil edecek sağlık problemi bulunmadığını tam teşekküllü bir sağlık kuruluşundan alınacak sağlık kurulu raporu ile belgelendirmek. (Atanmaya hak kazanma durumunda istenecektir.)

2022/10 Destek Personeli (Bahçıvan) (Erkek) 2 Ortaöğretim KPSS (P94) 2020

-Ortaöğretim (Lise ve Dengi); Bahçecilik Alanı ve Dalları / Tarım Teknolojileri Alanı ve Dalları / Tarım Alanı ve Dallarının birinden mezun olmak. -Üniversitemizin tüm kampüs ve birimlerinde iç ve dış alanda çalışmaya engel bir durumu olmamak. -Askerliğini yapmış olmak. -Müracaat tarihinin son günü itibarıyla 30 yaşını doldurmamış olmak. -İhtiyaç halinde vardiyalı çalışmak. -Görevini devamlı yapmasına engel teşkil edecek sağlık problemi bulunmadığını tam teşekküllü bir sağlık kuruluşundan alınacak sağlık kurulu raporu ile belgelendirmek. (Atanmaya hak kazanma durumunda istenecektir.)

2022/11 Destek Personeli (Temizlik) (Erkek) 7 Ortaöğretim KPSS (P94) 2020

-Ortaöğretim (Lise ve dengi) mezunu olmak. -Üniversitemizin tüm kampüs ve birimlerinde iç ve dış alanda çalışmaya engel bir durumu olmamak. -Askerliğini yapmış olmak. -Müracaat tarihinin son günü itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmak. -İhtiyaç halinde vardiyalı çalışmak. -Görevini devamlı yapmasına engel teşkil edecek sağlık problemi bulunmadığını tam teşekküllü bir sağlık kuruluşundan alınacak sağlık kurulu raporu ile belgelendirmek. (Atanmaya hak kazanma durumunda istenecektir.)

2022/12 Destek Personeli (Temizlik) (Bayan) 5 Ortaöğretim KPSS (P94) 2020

-Ortaöğretim (Lise ve dengi) mezunu olmak. -Üniversitemizin tüm kampüs ve birimlerinde iç ve dış alanda çalışmaya engel bir durumu olmamak. -Müracaat tarihinin son günü itibarıyla 30 yaşını doldurmamış olmak. -İhtiyaç halinde vardiyalı çalışmak. -Görevini devamlı yapmasına engel teşkil edecek sağlık problemi bulunmadığını tam teşekküllü bir sağlık kuruluşundan alınacak sağlık kurulu raporu ile belgelendirmek. (Atanmaya hak kazanma durumunda istenecektir

2022/13 Koruma ve Güvenlik Görevlisi (Erkek) 5 Önlisans KPSKKS KPSS (P93) 2020

-5188 sayılı Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanunun 10 uncu maddesinde yer alan şartları taşıyor olmak, – Özel Güvenlik ve Koruma önlisans mezunu olmak, -Son başvuru tarihi itibarıyla geçerlilik süresi dolmamış (silahlı/ silahsız) özel güvenlik görevlisi kimlik kartına sahip olmak. -7/24 saat esasına göre vardiyalı olarak kapalı ve açık alanlarda çalışmasına engel durumu olmamak, -175 cm’den kısa olmamak ve boy uzunluğunun santimetre cinsinden son iki rakamı ile kilosu arasındaki fark 10 dan fazla, 13 den az olmamak, – Başvuruda kilo / boy bilgisi için (Sağlık kuruluşlarından alınacak boy-kilo durumunu gösterir belge istenecektir.) -Son başvuru tarihi itibariyle 30 yaşından gün almamış olmak, -Askerliğini yapmış olmak. -Açık ve kapalı alanda koruma ve güvenlik hizmetleri görevini devamlı yapmasına engel olabilecek herhangi bir hastalığı bulunmamak, -B sınıfı ehliyet sahibi olmak. – Görevini devamlı yapmasına engel teşkil edecek sağlık problemi bulunmadığını tam teşekküllü bir sağlık kuruluşundan alınacak sağlık kurulu raporu ile belgelendirmek. (Atanmaya hak kazanma durumunda istenecektir.)

BAŞVURUDA İSTENECEK BELGELER

3.1. Sözleşmeli personel pozisyonlarına müracaat edecek adaylardan istenilen belgeler;

 • Başvuru formu,
 • 2020 KPSS sonuç belgesi,
 • 2 (iki) adet fotoğraf (Bir adedi başvuru formuna yapıştırılacaktır)
 • Adli sicil belgesi, (e-Devletten alınan karekodlu belgeler kabul edilir.)
 • Özel güvenlik görevlisi kimlik kartı ve B Sınıfı ehliyet (Koruma ve Güvenlik Görevlisi kadrosu için)
 • Sertifika veya belge istenilen pozisyonlar için ilgili belgenin aslı veya onaylı sureti,
 • Askerlik durum belgesi (Erkek Adaylar için, e-Devletten alınan kare kodlu belgeler kabul edilir.)
 • Nüfus cüzdan sureti. (e-Devletten alınan karekodlu belgeler kabul edilir.)
 • Diploma veya mezuniyet belgesi, (e-Devletten alınan karekodlu belgeler kabul edilir.)
 • Avukatlık ruhsatnamesi, (Avukat kadrosu için)
 • İngilizceden en az (D) düzeyinde Yabancı Dil Belgesi (Programcı kadrosu için)
 • E sınıfı ehliyet- SRC2 ve SRC4 belgeleri ile psikoteknik belgesinin aslı veya onaylı sureti (Şoför kadrosu için)
 • Başvuru süresi içerisinde alınmış olması kaydıyla beden kitle endeksini gösterir belge (koruma ve güvenlik görevlisi pozisyonları için)

GENEL ŞARTLAR

4.1. 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak zorunludur.
4.2. Arşiv araştırması sonucu olumlu olmak.
4.3. Lisans mezunları için 2020 KPSS P3, Önlisans mezunları için 2020 KPSS P93, Ortaöğretim mezunları için ise 2020 KPSS P94 puanına sahip olmak.
4.4. “Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar”ın Yeniden İşe Alınma başlıklı Ek 1 inci maddesinin (b) fıkrasına eklenen; “Sözleşmeli personelin, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmesinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içinde sözleşmeyi tek taraflı feshetmesi halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kamu kurum ve kuruluşlarının sözleşmeli personel pozisyonlarında yeniden istihdam edilemez.” hükmüne aykırı durumu tespit edilenler atanmaya hak kazansalar dahi atamaları yapılmayacaktır. (Sözleşme imzalama aşamasında ilgili belgenin ibrazı istenecektir.)

4.5. Adayların herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almamaları gerekmektedir.
4.6. Adaylar aynı ilan dönemi içerisinde özel şartlarını taşıdığı sadece bir ilana başvurabilecektir. Birden fazla ilana başvurusu bulunduğu tespit edilen adayların tüm başvuruları iptal edilecektir.
4.7. Yurtdışından alınmış diplomaların Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca denkliğinin onaylandığını gösterir belge başvuru formuna eklenecektir.

4.8.Programcı kadrosu için; Yurtiçi veya yurtdışında İngilizce dilinde öğretim yapan üniversitelerden lisans düzeyinde mezun olmak veya yurtiçinde lisans düzeyinde öğrenim gördükten sonra ana dili İngilizce olan ülkelerde İngilizce dilinde yüksek lisans veya doktora yapmış olmak (Bu şekilde başvuranların puanlama kriterleri ve ücret kriterlerinin değerlendirilmesinde İngilizce dil düzeyi “D” olarak kabul edilecektir) veya yabancı dil Bilgisi seviye tespit sınavından (YDS) İngilizceden en az (D) düzeyinde puan almış olmak ya da YDS dışındaki İngilizce dil sınavlarında YDS (D) düzeyine eşdeğer Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Yönetim Kurulu tarafından belirlenen puanları almış olmak. (Yabancı dil sınav sonuç belgelerinin eşdeğerlikleri ve geçerlilik süresi ile ilgili ÖSYM’nin, bu ilanın son başvuru tarihi itibarıyla geçerli olan “Yabancı Dil Sınavları Eşdeğerlikleri” hakkındaki kararı esas alınacaktır.)

BAŞVURULARIN DEĞERLENDİRİLMESİ VE SONUÇLARI:

5.1.Atanmaya hak kazanan adaylara ilişkin asıl ve yedek aday listeleri ile istenilen belgeler Üniversitemiz web (www.btu.edu.tr) adresinden ilan edilecektir. Kazanan adaylar, sonuçlarının ilan edilmesinden itibaren 5 iş günü içerisinde istenilen belgeleri Üniversitemiz Personel Daire Başkanlığı’na şahsen teslim edeceklerdir. Bu süre içerisinde belgeleri tamamlayarak teslim etmeyen adaylar haklarını kaybedecektir. Atanmaya hak kazanan adaylardan başvurmayan veya aranan şartları taşımadığı sonradan tespit edilenlerin yerine yedek adaylardan puan sıralaması dikkate alınarak sırasıyla yerleştirme yapılacaktır
5.2. İlan edilen sözleşmeli pozisyon sayısının üç katı kadar yedek aday belirlenecektir.
5.3. KPSS’de yüksek puan almak, ilanda yer alan sözleşmeli pozisyona yerleştirmede tek başına hak kazandırmaz. Pozisyon için belirtilen genel ve özel şartlara sahip olmayan adaylar değerlendirmeye alınmayacaktır.

5.4. Eksik evrak, yanlış, yanıltıcı veya yalan beyanda bulunanlar ile bilgilerindeki tutarsızlıklar yüzünden değerlendirmeye alınmayan adaylar bu durumdan dolayı bir hak iddia edemeyecektir.
5.5. Gerçeğe aykırı belge verenler ya da beyanda bulunanlar hakkında yasal işlem başlatılacak olup atamaları yapılmış ise de atamaları iptal edilecektir. Bu kişilere Üniversitemizce bir ücret ödenmiş ise bu ücret yasal faizi ile birlikte tazmin edilecektir.
5.6. Başvuru yapan adaylara evrak iadesi yapılmayacaktır. Üniversitemiz web sayfasından yapılan tüm duyurular tebligat mahiyetinde olup kişilere ayrıca yazılı tebligat yapılmayacaktır.
5.7. İlanda bulunmayan hükümler için genel mevzuat hükümleri uygulanır.

Bursa Teknik Üniversitesi 30 Sözleşmeli Personel Alacak.

Similar Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir