İçeriğe geç
Anasayfa » Burçlar » Burcum Nedir? Burçlar, Astroloji ve Yıldızların Senin Hakkında Söyledikleri

Burcum Nedir? Burçlar, Astroloji ve Yıldızların Senin Hakkında Söyledikleri

Burç Yorumları

Burcum Nedir? Burçlar, Astroloji ve Yıldızların Senin Hakkında Söyledikleri

Burç Yorumları

Şansınız bir noktada size zodyak veya yıldız işaretiniz sorulmuştur. Belki bir randevuda ya da cıvanın yaklaşan gerilemesi konusunda sizi uyaran biri tarafından. Astroloji her türlü sohbette kendine yer bulur – sonuçta romantik davranışları, arkadaşlığın uzun ömürlülüğünü ve hatta işyeri alışkanlıklarını etkilediği kabul edilir.

Peki astrolojiyi anlamak için neler gerekli? Yeni başlayanlar için burcunuza nasıl bakacağınızı bilmelisiniz, ki bu aslında burcunuzu neyin beklediğine dair kısa bir tahmindir. Bunu yapmak için doğum gününe göre 12 burçtan hangisi olduğunuzu belirleyen burç tarihlerine ihtiyacınız var.

Nereye düştüğünüzü ve bunun kişiliğiniz hakkında ne anlama gelebileceğini öğrenmek için aşağıdaki kılavuzumuzu okuyun.

Not: Doğum tarihiniz yalnızca “ güneş burcunuzu ” veya doğduğunuz gün güneşin nereden geçtiğini belirler. Kişiliğinizin çapasını temsil eder. Ayınız veya yükselen burcunuz, karakterinize ve başkalarına nasıl sunduğunuza dair daha gelişmiş çalışmalardır.

Burçların Enleri-Emoji

Burcum Nedir?

Koç : 21 Mart – 19 Nisan

Koç bir ateş burcudur ve Zodyak’taki ilk burçtur. Adını Yunan savaş tanrısından almasına şaşmamalı. Bu işaretin rekabetçi olduğu ve çoğu zaman yollarını bulduğu bilinmektedir. Koç ayrıca sıcak, cesur ve canlıdır. Uygun şekilde, Koç’un sembolü koçtur.

Boğa : 20 Nisan – 20 Mayıs

Boğa bir toprak burcudur ve çoğunlukla inatçı bir doğayla ilişkilendirilir. Sembolü boğadır ve üyeleri kararlı ve topraklanmış olarak kabul edilir – zamanlarını almaktan korkmazlar ve oldukça esnektirler.

İkizler : 21 Mayıs – 21 Haziran

İkizler, bir çift ikizi gösteren bir sembolü olan bir hava işaretidir. Bu burcun taşıyıcıları genellikle meraklı ve esprili, ayrıca iletişimsel ve gençtir – genellikle plakalarını doldururlar, bu yüzden meşguliyet boldur.

Yengeç : 22 Haziran- 22 Temmuz

Yengeç, yengeç sembolü ile temsil edilen dört elementi su işareti olarak tamamlar. Yengeçlerin, yüksek düzeyde duygusallık, şefkat ve sadakat ile derinden duygusal yaratıklar olduğu söylenir.

Aslan : 23 Temmuz-22 Ağustos

Ah, aslan. Ormanın kralı için bir sembolle temsil edilen bir başka ateş işareti olan Aslanların genellikle dramatik, tutkulu ve karizmatik olduğu düşünülür. Cesaretle ilerleyen sürünün liderleri onlardır.

Başak : 23 Ağustos – 22 Eylül

Toprak elementinde, bakire veya kızlık sembolü ile temsil edilen Başak, son derece pratik bir işarettir. Başakların analitik ve detay odaklı oldukları bilinir, bu da bazen mükemmeliyetçiliğe yol açar. Yardım etmeyi severler ve sert bir iç eleştirmenleri vardır.

Terazi : 23 Eylül – 23 Ekim

Terazi, terazi sembolü ile temsil edilen bir hava işaretidir (evet, adliyede gördüğünüzle aynı). Teraziler, muhtemelen uyum ve barışı koruma arzularıyla bağlantılı olarak, kararsızlığa ve taahhütte bulunmaya meyilli olan hem romantik hem de sanatsal aşıklar olarak bilinirler.

Akrep : 24 Ekim – 21 Kasım

Kulağa geldiği gibi, bu su burcunun sembolü bir akreptir. Akreplerin bilinmesi biraz zor olmasa da özellikle gizemli ve yoğun oldukları bilinmektedir. Derinden tutkulu ve bağımsızdırlar.

Yay : 22 Kasım – 21 Aralık

Yay bir ateş burcudur ve okçunun sembolü olduğunu iddia eder. Özgür bir ruh ve oyunculuk tarafından yönetilen macera ve seyahat arayanlar olarak bilinirler. Daima yeni bilgelik arayışı içindeler, aynı zamanda oldukça felsefidirler.

Oğlak : 22 Aralık – 19 Ocak

Son dünya işareti olan Oğlak, deniz keçisi ile temsil edilir. Disiplinli ve özverili olduklarına, iddialı hedeflere ve onları kırma sabrına sahip olduklarına inanılıyor. Dayanmak için iyi bir omuz ve ofisten en son ayrılanlardır.

Kova : 20 Ocak – 18 Şubat

Dilsel ipuçlarına rağmen, Kova bir havadır, su işareti değildir. Ancak sembolü su taşıyıcısıdır. Hem ilerici hem de devrimci olan ileri görüşlülerdir ve inanılmaz derecede doğru oldukları düşünülür – işaretlerin en insancıl fikirlileridir.

Balık : 19 Şubat – 20 Mart

Su işaretlerinin sonuncusu olan Balık, genellikle zıt yönlerde yüzen iki balıkla sembolize edilir. Balıkların son derece empatik ve sezgisel olduğu, başkalarının duygularını kolayca okuyabildiği ve çoğunlukla kendi tarafından yönetildiği bilinmektedir. Anlayışlı ve romantiktirler ve dünyayı yüksek bir duyarlılıkla deneyimlerler.

Burcum Nedir? Burçlar, Astroloji ve Yıldızların Senin Hakkında Söyledikleri-Kaynak: usatoday.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir