Burçların Çiçekleri

Burçların Çiçekleri

Burçların Çiçekleri yazımızda 12 burcun hangi çiçeklere benzediğini, hangi çiçekleri sevdiklerini ve karakteristik özelliklerinin nasıl olduklarını yazdık.

Burçların Sevdiği Çiçekler

Koç Burcu(21 Mart-20 Nisan)

Koç burçları ilkbahar döngüsünde dünyaya gelmiştir. Koçların çiçeği papatyadır. Koçlar ilkbahar çiçekleri gibi neşelidir ve hayattan zevk alırlar.

Boğa Burcu(21 Nisan-20 Mayıs)

Boğa burçlarının çiçeği laledir. Lalenin zarafetini taşırlar. Düz ve net çizgileri olan boğaların kişilikleri lale ile zarifleşirler.

İkizler Burcu(21 Mayıs-21 Haziran)

İkizler burcunun çiçeği güldür. İkiz burcunda olanlar asaletlerini gül gibi gösterirler. İkizler gülün çekiciliğini iyi bildikleri gibi gül yetiştirmede de ustadırlar.

Yengeç Burcu(22 Haziran-22 Temmuz)

Yengeçlerin çiçeği anemondur. Anemon bir Akdeniz çiçeğidir. Yengeçleri renkli ve güçlü Akdeniz çiçeği anemon büyüler.

Aslan Burcu(23 Temmuz-22 Ağustos)

Aslan burçlarının favori çiçeği orkidedir. Aslanlar gösterişli çiçeklerden hoşlandığı için orkide tam onlara göredir.

Başak Burcu(23 Ağustos-22 Eylül)

Başaklar çiçeği margittir. Başaklar gibi margit çiçeği de her yere uyum sağlayabilmektedir. Parlak beyaz ve renkli halleriyle başakların dikkatini çekerler.

Terazi Burcu(23 Eylül-23 Ekim)

Terazi burçlarının çiçeği dalyadır. Teraziler zarafeti temsil ettiği için kendileri gibi olan dalya çiçeğini severler. Dalya çiçekleri de şık ve barok bir güzelliğe sahiptir.

Akrep Burcu(24 Ekim-22 Kasım)

Akrep burçları da gösterişli çiçeklerden hoşlanırlar. Akrebin tutkularını beyaz gül yansıtır. Beyaz gül, saflığı ve sadeliği yansıttığı kadar, duruşuyla da asaleti yansıtmaktadır.

Yay Burcu(23 Kasım-21 Aralık)

Yayların çiçeği zambaktır. Zambağın kokusu ve güzelliği yayları büyüler. Yay burçlarının genel olarak tercihi beyaz kral zambaktır, fakat kırmızı ateş zambağı da yayları mutlu edecektir.

Oğlak Burcu(22 Aralık-20 Ocak)

Oğlak burçlarının çiçeği amarildir. Oğlak burçları çalışkan yapıları ile tanınmaktadır. Oğlaklar uzun boylu ve kırmızı amaril çiçeğinden hoşlanırlar.

Kova Burcu(21 Ocak-18 Şubat)

Kovaların çiçeği kardelendir. Kardelenler ilkbaharın gelişini haber verirler. Kovalar parklar renkleri ve güzel kokuları olan kardelenleri çok severler.

Balık Burcu(19 Şubat-20 Mart)

Balık burçlarının çiçeği nergistir. İlkbahar çiçeği olan nergis balıklara aittir. Parlak sarı rengi ile birlikte trompet nergisi balıkları için büyüleyici özelliği sahiptir.

Burçların Çiçekleri-TwitBurc Zeynep Turan‘ın videosundan yardım alınmıştır.

Yorum yapın