İçeriğe geç
Anasayfa » Ekonomi ve Para » Buldumbuldum.com Site Tanıtımı

Buldumbuldum.com Site Tanıtımı

Buldumbuldum Hediye sitesi

Buldumbuldum.com Site Tanıtımı yazımızda Buldumbuldum sitesinin kurulma aşamasını, hediyenin değerinin nasıl anlaşılacağını ve şirketin büyüme hedefinin ne olduğunu yazdık.

Buldumbuldum-Güçlü Gökozan
Güçlü Gökozan

Buldum Buldum Kurulma Aşaması

Buldum buldum, Güçlü Gökozan tarafından yurt odasında kurulan hediye eşya satın alınan alışveriş sitesidir. Kurulma aşamasında ise Güçlü’nün ikiz kız kardeşiyle hediye alıp verme konusu başlangıcı yapmıştır. 20’li yaşlarına kadar birbirlerine hediye almayan bu ikili artık kendilerine hediye almaya karar verirler. Çevrelerindeki insanlarda bu olayı duyarak hediyeleşmeyi takibe almışlar. İki kardeş arasında birbirine en iyi hediyeyi verebilmek adına bir yarış başlamış. Güçlü kardeşine pırlanta bir kolye almak için ünlü bir mağazaya giderek kolyeyi satın almış. Doğum günlerinde arkadaşları ve kendileri birbirine hediye vereceklerdi

Doğum günü akşamı gelince herkes verilen hediyelere kitlenmişti. Güçlü verdiği hediyeden oldukça emindi ve aralarında başlayan en iyi hediyeyi verme yarışmasını kazanacağından emindi. Çünkü aldığı hediye hem pahalıydı hemde kadınların hayır diyemeyeceği bir kolyeydi. Hediyeyi açan kız kardeşi kolyeyi çok beğendi arkadaşları da çok beğendi. Güçlü kardeşinin ona aldığı küçük kutudaki hediyeyi açtı ve şok yaşadı. Amerika’dan getirttiği mp3 player üzerinde kendi ismini taşıdığı bu mp3 player Türkiye’de daha çıkmamıştı. Güçlü bu hediyeyi alınca kendine özel bir hediye olduğunu fark ediyor ve kardeşinin yarışmayı kazandığını söylüyor.

Buldumbuldum.com-Hediye alma sitesi

Hediyenin Değeri Nasıl Anlaşılır?

Buradan ders çıkartan Güçlü Gökozan, hediyenin genel ve sıradan olması onun parasal değeriyle orantılı olarak yükseldiğini fakat seçilen hediyenin kişiye özel hazırlanması ve değişik türde olması kişiye verilen önemi ve değeri gösterdiğini anlamış oldu. Hediyenin manevi değeri ne kadar yüksek olursa kişi için değeri o denli yüksek olur. Kendi isminizin olduğu eşya veya hediye sizde ürünün değerini yükseltir ve önemini bir seviye arttırır.

Hediye Sitesi

Buldumbuldum.com Büyüme Hedefi

Kendi sektöründe lider durumda bulunan Buldumbuldum.com, kişiye özel ürünlerini yeni yatırım alarak dünyaya taşımayı hedeflemektedir. Şuan da 120 çalışanı bulunan şirket maddi değerlerin yanında asıl olan manevi değerler doğrultusunda büyümeyi kendine hedef edinmiştir. Türkiye’deki 80 milyon potansiyelin yanında dünyadaki 7 milyarlık insan potansiyeline hitap etmek kurumu daha da büyüteceği benziyor. Aliexpress sitesinin yaptığı da buna benzerdir. Ülkesine ne kadar paralar kazandırdığı görülmektedir. Dünyadaki ticaretin artık kolaylaşmış olması da şirketin bu yönde ilerleyebileceğini gösteriyor. Önemli olan iyi plan yapmak ve entegrasyonlarını doğru kurmaktır.

Not: Site kapanmıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir