İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Bruce Makowsky’nin 250 Milyon Dolarlık Malikanesi Satışta

Bruce Makowsky‘nin 250 Milyon Dolarlık Malikanesi Satışta yazımızda Amerika Birleşik Devletlerinde ki şimdiye kadar listelenen en pahalı evi inceledik.

Bruce-Makowsky4

250 Milyon Dolarlık Malikane

Amerika Birleşik Devletleri’nin Los Angeles Eyaleti’nin Bel Air mahallesinde şimdiye kadar satılma amacıyla listelenen en pahalı evi tam 250 milyon dolara(şuanki kurla 950 milyon tl) satışa çıkarıldı. El çantası üreticisi olan iş adamı Bruce Makowsky, kendi zevkiyle evi dizayn etti. Tüm insanlığı kıskandıracak bir yaşama sahip olan Makowsky, göz kamaştırıcı yaşam tarzından ilham alarak bu evi inşa etti. Daha önceleri yine Amerika’nın Florida eyaletinde olan dünyanın en pahalı malikanesi 195 milyon dolarlık bir değere sahipti, bu rekoru egale ederek en pahalı ev olma özelliğini kazandı. Evi 4 yıl gibi bir süre zarfında bitirmiştir. Bu evi alabilecek dünyada 1000-2000 civarı zengin yaşamaktadır.

Bruce-Makowsky2

Malikanenin İçeriğinde Neler Var?

Malikane tam 38.000 metrekarelik bir alanda kurulmuştur. Kendine özel tasarım lüks mobilyalar malikaneye yerleştirilmiştir. 12 yatak odası, 21 banyosu, 3 tane mutfağı, bir bovling salonu, bir sinema salonu, kendi barına sahip bir 85 ft (25.908 metrelik) havuzu ve bir şeker odası vardır. Şeker odasında birbirinden tatlı ve ilgi çekici şekerler vardır ayrıca bu şeker odasında langırt masaları da bulunmaktadır. Bazı odalarında masaj salonlarında bulunan tüm malzemeleriyle birlikte masaj yaptırmaya uygun mekan hazırlamıştır. Oturma odalarındaki koltuk ve kanepelerinin derilerini özel hazırlatarak tüm rahatlığı evinde buluşturmuştur. İnsan oturduğu zaman kalkabilmek için çok zorlandığı söyleniyor. O kadar rahatlatıyor ki bu koltuklar, kalkabilmek bile başlı başına zorluk gerektiriyor tabi ki tatlı bir zorluk. Malikanesinin bazı bölümlerinde ünlü sanatçılar tarafından yapılmış sanat eserleri de bulunmaktadır. Sanata değer veren Makowsky, bu yanını da malikanesinde göstermiştir. Ayrıca Makowsky, 30 milyon dolar değerindeki bir araba koleksiyonuna ve 130 sanat eserini malikanesinde barındırmaktadır. Arabaların dışında kendine ait bir de helikopteri bulunmaktadır.

Bruce-Makowsky1

Evin Bu kadar İlgi Görmesi Bruce Makowsky’i şaşırtmışa benziyor

Kendine göre tasarladığı bu malikaneyi satışa çıkardığından beri dünyanın zenginleri bu muhteşem yapıyı satın almak için yarışa girmiş gibi gözüküyor. Başta kendi zevkine göre tasarladığı bu yapının bu kadar alıcısı olması Bruce Makowsky’i şaşırtmışa benziyor. Bruce Makowsky el çantası satmasının yanında kendinden zenginlere böyle evler yapıp satarak servetine servet katmayı başarmıştır. Zenginlerin küçücük yatlara değerinden çok paralar verdiğini görünce böyle süper ötesi evler yapıp satmaya karar vermiş. İşini de çok doğru yaptığını görebiliyoruz.

Bruce Makowsky’nin 250 Milyon Dolarlık Malikanesi Satışta.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir