Ekonomi ve ParaHaberYaşam

Bruce Makowsky’nin 250 Milyon Dolarlık Malikanesi Satışta

Bruce Makowsky‘nin 250 Milyon Dolarlık Malikanesi Satışta yazımızda Amerika Birleşik Devletlerindeki şimdiye kadar listelenen en pahalı evin incelemesini yazdık.

Bruce Makowsky'nin 250 Milyon Dolarlık Malikanesi

Bruce Makowsky’nin 250 Milyon Dolarlık Malikanesi

Amerika Birleşik Devletleri’nin Los Angeles Eyaleti’nin Bel Air mahallesinde şimdiye kadar satılma amacıyla listelenen en pahalı evi tam 250 milyon dolara (şuan ki kurla 950 milyon tl) satışa çıkarıldı. El çantası üreticisi olan iş adamı Bruce Makowsky, kendi zevkiyle evi dizayn etti. Tüm insanlığı kıskandıracak bir yaşama sahip olan Makowsky, göz kamaştırıcı yaşam tarzından ilham alarak bu evi inşa etti. Daha önceleri yine Amerika’nın Florida eyaletinde olan dünyanın en pahalı malikanesi 195 milyon dolarlık bir değere sahipti, bu rekoru egale ederek en pahalı ev olma özelliğini kazandı. Evi 4 yıl gibi bir süre zarfında bitirmiştir. Bu evi alabilecek dünyada 1000-2000 civarı zengin yaşamaktadır.

Bruce Makowsky'nin 250 Milyon Dolarlık Malikanesi

Malikanenin İçerisinde Neler Var?

Malikane tam 38.000 metrekarelik bir alanda kurulmuştur. Kendine özel tasarım lüks mobilyalar malikaneye yerleştirilmiştir. 12 yatak odası, 21 banyosu, 3 tane mutfağı, bir bovling salonu, bir sinema salonu, kendi barına sahip bir 85 ft (25.908 metrelik) havuzu ve bir şeker odası vardır. Şeker odasında birbirinden tatlı ve ilgi çekici şekerler vardır ayrıca bu şeker odasında langırt masaları da bulunmaktadır. Bazı odalarında masaj salonlarında bulunan tüm malzemeleriyle birlikte masaj yaptırmaya uygun mekan hazırlamıştır.

Oturma odalarındaki koltuk ve kanepelerinin derilerini özel hazırlatarak tüm rahatlığı evinde buluşturmuştur. İnsan oturduğu zaman kalkabilmek için çok zorlandığı söyleniyor. O kadar rahatlatıyor ki bu koltuklar, kalkabilmek bile başlı başına zorluk gerektiriyor tabi ki tatlı bir zorluk. Malikanesinin bazı bölümlerinde ünlü sanatçılar tarafından yapılmış sanat eserleri de bulunmaktadır. Sanata değer veren Makowsky, bu yanını da malikanesinde göstermiştir. Ayrıca Makowsky, 30 milyon dolar değerindeki bir araba koleksiyonuna ve 130 sanat eserini malikanesinde barındırmaktadır. Arabaların dışında kendine ait bir de helikopteri bulunmaktadır.

Malikane

Evin Bu kadar İlgi Görmesi Bruce Makowsky’i Şaşırtmış

Kendine göre tasarladığı bu malikaneyi satışa çıkardığından beri dünyanın zenginleri bu muhteşem yapıyı satın almak için yarışa girmiş gibi gözüküyor. Başta kendi zevkine göre tasarladığı bu yapının bu kadar alıcısı olması Bruce Makowsky’i şaşırtmışa benziyor. Bruce Makowsky el çantası satmasının yanında kendinden zenginlere böyle evler yapıp satarak servetine servet katmayı başarmıştır. Zenginlerin küçücük yatlara değerinden çok paralar verdiğini görünce böyle süper ötesi evler yapıp satmaya karar vermiş. İşini de çok doğru yaptığını görebiliyoruz.

Bruce Makowsky’nin 250 Milyon Dolarlık Malikanesi Satışta.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir