İçeriğe geç
Anasayfa » Yaşam » Brad Pitt, 40 Milyon Dolara Tarihi Sahil Bungalovunu Satın Aldı

Brad Pitt, 40 Milyon Dolara Tarihi Sahil Bungalovunu Satın Aldı

Brad Pitt, 40 Milyon Dolara Tarihi Sahil Bungalov

Brad Pitt, 40 Milyon Dolara Tarihi Sahil Bungalovunu Satın Aldı

Brad Pitt, 40 Milyon Dolara Tarihi Sahil Bungalov

Brad Pitt, 40 Milyon Dolara Kalifornia’nın Deniz Kıyısındaki Tarihi Sahil Bungalovunu Satın Aldı

Wall Street Journal’ın haberine göre, Brad Pitt‘in etkileyici emlak portföyüne en son eklenen, deniz kıyısındaki bir blöf üzerine kurulu tarihi bir ev. Biraz mimarlık meraklısı olan ve hatta 2020’de Frank Lloyd Wright belgeseli Unity Temple’ı anlatan Ad Astra yıldızı, 1918’de tasarımını yaptıran Amerikalı yazardan sonra DL James House olarak bilinen görkemli mesken için 40 milyon dolar ödedi.

Brad Pitt 40 Milyon Dolara Tarihi Sahil Bungalov
Brad Pitt

Kalifornia‘nın Carmel Highlands bölgesinde yer alan Craftsman tarzı ev, kardeşi Henry ile birlikte 20. yüzyılın etkili mimarlık firması Greene ve Greene’i oluşturan Charles Sumner Greene tarafından tasarlandı. Sanat ve El Sanatları hareketinin savunucuları olan çift, genellikle ev ve daha büyük coğrafi konum göz önünde bulundurularak özel olarak tasarlanmış mobilya ve diğer iç detayları içeren bungalov tarzının büyük Amerikan Zanaatkar yorumları olan “nihai bungalovları” ile biliniyordu.

Greene ve Greene tarafından tasarlanan tipik maun ve tik ahşap kompozisyonlarından ayrılan DL James House, aynı zamanda “Seaward” olarak da bilinir, yerel kaynaklı kumtaşı ve granit ile inşa edilmiştir. Sonuç olarak, heybetli malikane, çevreleyen kayalıklarla kusursuz bir şekilde uyum sağlar. Akdeniz esintili kiremitli çatı ve kemerli pencereler dış cepheyi güzelleştirir. Greene kardeşlerin çalışmalarına adanmış bir kuruluş olan Gamble House’a göre, içeride martılar, deniz yosunu ve deniz kabukları gibi yerel flora ve fauna oymalı mermer detaylara dahil edilmiş.

Cliffside mülkü daha önce 1999’dan beri bu yılın başlarında ölen Chicago Research and Trading kurucusu Joe Ritchie ile bağlantılı bir LLC’ye aitti. Satışın, Golden Girls yıldızı Betty White’ın eski sahil evinin geçen Nisan ayında 10.775 milyon dolara, istenen fiyatın 2.825 milyon dolarından satıldığı Carmel bölgesinde şimdiye kadar yapılmış en pahalı emlak anlaşmalarından biri olduğu bildiriliyor.

Brad Pitt, 40 Milyon Dolara Tarihi Sahil Bungalovunu Satın Aldı-Kaynak: admiddleeast.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir