Seyahat

Boracay Adası Tatili

Boracay Adası Tatili yazımızda Filipinler’in kısa özelliği, en iyi adaların bulunduğu Filipinler’in Boracay Adasının tanıtımı ve başkenti Manila’nın özelliklerini yazdık.

Tatil Ülkesi Filipinler

Travel+Leisure dergisi kullanıcıları tarafından dünyanın en iyi 2 adası Filipinler‘dedir. Palawan Adasının birinci seçildiği listede Boracay adaları üçüncü seçilmiştir. Dünyanın en iyi adaları listesinde diğer 8 adayı görebilirsiniz. Filipinler Cumhuriyeti tatil ülkesi ve adalar ülkesi olarak bilinmektedir. Güney Doğu Asya ülkesidir ve tam 7.645 ada ve adacıktan oluşmaktadır. Filipinler’e uçak ile seyahat 11 saat kadar sürmektedir. Filipinler, Türk vatandaşlarından vize istememektedir. Pasaportunuz ile Filipinler’e gezmeye gidebilirsiniz. Filipinler’in başkenti Manila‘dır.

Boracay Adası Manila
Manila

Manila’nın Özellikleri

Manila’nın nüfusu 20 Milyonu geçmektedir. Metropol şehirler arasında yer almaktadır. Filipinler’in toplam nüfusu 102 Milyonu geçmektedir. Dünyanın en kalabalık ülkeleri arasında 12. sırada yer almaktadır. Manila çok büyük olduğundan dolayı bir kaç bölgeye ayrılmıştır. Filipinler’in başkenti Manila’da oldukça fazla gökdelen vardır. Dünyanın en zenginleri yatırım yapmak için Manila’ya gelmekte ve binalar inşa etmektedir. Filipinler’de insanlar Filipinçe konuşmaktadır, fakat resmi dili İngilizcedir. Amerikalılar 40 yıl boyunca Filipinler’de egemenlik kurdukları için etkisini resmi dilleri İngilizce olarak göstermiştir.

Manila’da dünyanın en temiz ve yaşanılabilir bölgeleri bulunmaktadır. Manila her yerden göç aldığı için dünya üzerindeki farklı kültürler Filipinler’de buluşmaktadır. Binaların ve alışveriş merkezlerinin içinde ve yanında yeşillikler kendisini belli etmektedir. Filipinliler doğaya ve yeşilliğe oldukça önem vermektedir. Otelleri oldukça gelişmiştir. Kent çok fazla turist ağırladığı için turistlerin konforu en ince ayrıntısına kadar düşünülmüştür.

Boracay Adası White Beach
Beyaz Kumsal

Boracay Adası

Boracay Adası beyaz kumsalları ve deniziyle müthiş bir yer olarak bilinmektedir. Yerel halkın Boracay ismini vermesi pamuk gibi kumları olduğundandır. Eski zamanlarda geçim kaynağı balıkçılık olmasına karşın günümüzde turizm birinci gelir kaynağı olmuştur. Her insanın görmesi gereken yer yüzü güzellikleri arasında yer almaktadır. Bir diğer Filipinler adası olan Palawan Adası’ndan sonra gelmektedir. Manila’dan 1,5 saatlik bir yolculuktan sonra Boracay Adasına ulaşabilirsiniz. Beyaz kumsalı her yıl dünyanın görülmesi gereken plajları listesinde ilk sıralarda yer almaktadır. Kumunun beyaz olması denizinde beyaz olmasını sağlamaktadır. Palmiye ağaçları, temiz denizi ve kumsalı insana huzur vermektedir.

Boracay Adası dünyanın en ekonomik tatil imkanlarını sunmaktadır. Ülkenin para birimi düşük olduğu için her şey uygun fiyattan satılmaktadır. White beach (beyaz kumsal)’de 4 km’lik sahil vardır ve buralardan denize girmek ücretsizdir. Boracay Adasına gelindiğinde çevresindeki adalara gidebilmek için sahilde bir çok ulaşım aracı vardır. Adalar turu oldukça keyifli olacaktır. Boracay Adası ve çevresi inanılmaz temizdir ve denizin içindeki her şeyi dalmadan üstten bakarak görebilirsiniz. Adalarda konaklama yerleri, müzeler, restoranlar, gözlem evleri, mağaralar gibi gezilebilecek ve konaklanabilecek yerler bulunmaktadır. Boracay adasının etrafındaki adalara günü birlik tekneler ile gidilip gezildikten sonra geri dönülmektedir. Crystal Ada bu adaların en meşhurudur. Crystal Ada’da bolca mağara bulunmaktadır.

Boracay Adası Otel
Boracay Otelleri

Boracay Adası-Beyaz Kumsalın Bölümleri

Boracay Adasının otelleri de oldukça lüks yapılmıştır. Beyaz kumsalın yanlarında oteller bulunmaktadır. Turistlere konaklama konusunda en iyi imkanlar sağlanmıştır. Beyaz kumsal 3 bölümden oluşmaktadır. İlk bölümü gençler oluşturmaktadır ve daha hareketli bir yaşam yaşanmaktadır. Diğer kısımda alışveriş merkezleri, restoranlar ve kafeler bulunmaktadır. En son bölümü daha çok balayı çiftleri tercih etmektedir. Sakin ve kafa dinlemek isteyenler bu kısımda kalmaktadır. Beyaz kumsalda aklınıza gelebilecek her türlü su sporunu yapma imkanınız bulunmaktadır. Beyaz kumsalın en büyük özelliği ise otelinden çıkan insanlar bir kaç adım attıktan sonra kumsalla buluşmaktadır. Filipinler’e seyahat için Thy gidiş dönüş bilet fiyatı 3.500 TL civarındadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir