Sağlık

Boğaz Ağrısına İyi Gelen Yöntemler

Boğaz Ağrısına İyi Gelen Yöntemler yazımızda soğuklarda oluşan boğaz ağrısını geçirmek için pratik çözümleri ve dikkat edilmesi gereken gıdayı yazdık.

Boğaz Ağrısına İyi Gelen Yöntemler

Kış aylarında havaların soğumasıyla birlikte boğazlarda ağrılar artmaktadır. Tuzlu su ile gargara yapmak boğaz ağrısına iyi gelmektedir. Bir bardak suyun içerisine 1 tatlı kaşığı kadar tuz ilave edip karıştırın. Tuzlu suyu boğazınız ağrıdığı zaman gargara yaparak geçirebilirsiniz. Diş ağrısına da iyi gelen bu yöntem ağız ve boğazı temizlemektedir. Tuzlu suyla elinizi yıkadığınızda hem temiz olacaktır hemde negatif enerjiden kurtulacaksınız. Tuz eksikliği vücudun su eksikliği sıkıntısına neden olur ve bu yüzden tükürük bezleri aşırı balgam üretir. Yatmadan önce deniz suyu tüketmek aşırı tükürük üretimini engeller. Boğazı ağrıyanlar asla kahve içmemelidir. Çünkü kahvenin içerisinde kafein olduğu için vücudu susuz bırakmaktadır. Susuz kalan vücutta boğazlarda kurumaktadır bu nedenle boğazın ağrımasına yol açmakta ve iyileşmesini geciktirmektedir.

Boğaz ağrısı olanlar bol bol çay tüketmeye özen göstersin. Kahvenin tam tersi olarak siyah çay boğaz ağrısını geçirecektir. Kış aylarında mandalina ve portakalı bolca tüketin. Bağışıklık sisteminin güçlenmesi için probiyotik bakımdan zengin gıdalar ve C vitamini bakımından zengin sebze ve meyveler tüketin.

Ağız Yarası-Boğaz ağrısı

Boğaz Ağrısı İçin Şifalı Bitkiler

Adaçayı

Kullanımı: 2 gr bitki 1 bardak kaynar su ile demlenip günde 4 kez& gargara yapılır. Uçucu yağında 4 damla 100 cc suya damlatılıp günde 4 kez gargara yapılır.

Baldırıkara

Kullanımı: 2 gr bitki 100 cc kaynar su ile demleyip günde 1 kez içilir.

Kırmızı Gül Kurusu

Kullanımı: 2 gr gül kurusu 100 cc kaynar su ile demleyip günde 3 kez içilir.

Anason

Kullanımı: 1 gr anason 1 bardak kaynar su ile demleyip günde 3 kez içilir.

Boğaz Ağrısına İyi Gelen Yöntemler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir