İçeriğe geç
Anasayfa » Araçlar » BMW Tamamen Elektrikli CE 04 Scooter Modelini Tanıttı

BMW Tamamen Elektrikli CE 04 Scooter Modelini Tanıttı

BMW Tamamen Elektrikli CE 04 Scooter

BMW Tamamen Elektrikli CE 04 Scooter Modelini Tanıttı

BMW Tamamen Elektrikli CE 04 Scooter Modeli Satışa Sunuluyor

Son iki yılda tuhaf bir şey oldu ve yıllarca süren düşüşün ardından motosiklet ve scooter satışları geri döndü. Bu, BMW‘nin Motorrad bölümü ve en yeni elektrikli scooter‘ı CE 04 için iyi haber.

Bu hafta Los Angeles‘ta LA Auto Show‘un önündeki bir etkinlikte sergilenen iki tekerlekli retro-fütüristik bisiklet, elektrikli scooterların daha fazla kabul görmesine yardımcı olabilecek iki tekerlekli bir rönesans dalgası oluşturacak gibi.

BMW Motorrad of America’nın başkan yardımcısı Trudy Hardy, iki tekerlekli EV (elektrikli)’nin havalı görünümlü bir bisikletten daha fazlası olarak kendine gelebileceğine inanıyor. “Bence bu kategoride bir scooter’a sahip olmanın ilginç yanı, bazı ulaşım zorluklarını çözmeye başlayacağını düşünüyorum.”

2022’nin başlarında showroomlara gelmesi planlanan CE 04, 11,795 dolardan başlayacak. BMW’deki her şey gibi, premium bir fiyat etiketi taşıyor. Yine de, özellik seti ve elektrikli olduğu gerçeği için, aslında sağlam bir anlaşma olabilir.

Scooter iki kişilik olacak, 42 ​​beygir gücüne ve 45 pound-feet’lik etkileyici bir torka sahip olacak. 8,9 kWh kapasiteli pil takımının 80 mil menzil sunması hedefleniyor ve 6,9 ​​kW’a kadar seviye 2 şarjı destekliyor.

Ayrıca, BMW Motorrad uygulamasıyla eşleştirildiğinde adım adım navigasyon sunan ve köşelerde ne kadar eğildiğiniz gibi sürücü verilerini ve ayrıca tipik motosiklet bilgilerini takip edebilen büyük 10,25 inç TFT ekrana sahip.

Yine de, Harley-Davidson Livewire’ın var olduğu ve Zero Motorcycle’in gelişmeye devam ettiği bir dünyada elektrikli bir scooter olarak göze çarpıyor.

BMW Tamamen Elektrikli CE 04

Üreticinin ABD Pazarına İlk Girişi C-Evolution Oldu

Hardy, bunun BMW için akıllı bir strateji olduğuna inanıyor ve “Bu, markaya bir motosikleti düşünmemiş olabilecek, ancak bunu dostane bir çözüm olarak görecek yeni insanları getirecek.”

Bisiklet üreticisinin elektrikle ABD pazarına ilk girişi C-Evolution oldu. Esasen bir pilot programdı. Hardy, TechCrunch’a verdiği demeçte, “Gerçekten suları biraz test etmekti. Bu, elektrifikasyon pazarına gerçekten giren ilk girişimimiz.”

Hardy, insanların scooter’ları olduğundan daha az bir şey olarak genelleme eğiliminde olduğu için gergin olsa da, yeni müşteriler ayrıca genel olarak motosikletler ve scooterlar için yeni olanlar anlamına geliyor. Muhtemelen şu anda CE 04 gibi bir elektrikli scooter‘a adım atan ve göründüğünden daha güçlü olduğunu tam olarak anlayamayan elektrikli bisiklet kullanan müşteriler olacaktır. Scooter’ları bir kenara bırakıp güçsüz bir şey görmek kolaydır, ancak gerçek şu ki elektrikli arabaları bu kadar canlandırıcı kılan EV (elektrikli motor) torku da bu scooter’da bulunuyor.

BMW Tamamen Elektrikli CE 04 Scooter Ekranı

BMW Teknolojisi Burada da Devrede

Bu bir oyuncak değil. Neyse ki, BMW Motorrad’ın tüm serisi kilitlenme önleyici frenler ve diğer güvenlik özellikleriyle standart olarak geliyor.

Yeni ve deneyimli sürücüler için CE 04 biraz yeni bir şey sunuyor. Şehir içi yolculuklara cevap olabilecek kompakt ama canlı bir EV iki tekerlekli. Hardy, bunu bir bütün olarak şirketin devam eden hareketinin bir parçası olarak görüyor. “BMW her zaman performans ve teknoloji yönleriyle biliniyordu ve şimdi dört tekerlekten iki tekerleğe kadar elektrikli alana giriyor olmamız güzel, ki bu harika.”

Ayrıca Amerika Birleşik Devletleri’nde giderek daha fazla insanın yeni bisikletler ve EV’ler satın almasına yardımcı oluyor. Bu kombinasyon, korkak CE 04 için bir kazanç olabilir.

BMW Tamamen Elektrikli CE 04 Scooter Modelini Tanıttı-Kaynak: techcrunch.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir