İçeriğe geç
Anasayfa » Araçlar » BMW iX1 Alman Markasının En Pahalı Elektrikli Aracı Olacak

BMW iX1 Alman Markasının En Pahalı Elektrikli Aracı Olacak

BMW iX1 Alman

BMW iX1 Alman Markasının En Pahalı Elektrikli Aracı Olacak

BMW iX1 Alman

BMW iX1 Alman Markasının En Pahalı Elektrikli Aracı Neler Sunuyor?

BMW, WLTP döngüsünde 272 mil menzil vaat eden gaz motorlu X1 modellerinin yanı sıra iX1 elektrikli SUV’u ortaya koyuyor. iX1’in, BMW’nin belirli pazarlarda mevcut olan mevcut EV tekliflerinin altında fiyatlandırılması bekleniyor. BMW Group, Mini’yi önümüzdeki yıllarda uygun fiyatlı, küçük elektrikli modeller sunma rolünü üstlenecek şekilde konumlandırıyor.

Bu hafta BMW, en uygun fiyatlı EV’sinin ne olacağının detaylarını aldı ve iX1 crossover’ı ortaya çıkardı. İyi haber bu. Bu model ABD veya Kanada’da sunulmayacak. Elektrikli varyant, üçüncü nesil X1 serisinin bir parçası olarak geliyor ve bu nedenle sac metalinin çoğunu benzinli ve dizel modellerle paylaşıyor, birincisi kesinlikle ABD showroomlarına yönelik.

Ancak, BMW i serisinin artık tanıdık parlak mavi boya vurgularını taşıyan elektrikli versiyon, şimdilik havuzun diğer tarafında kalacak ve BMW, daha büyük ve daha pahalı iX’i bu baharda daha önce gelenleri memnun etmek için eyaletin yanına getiriyor. Bir mermi ile büyük bir EV bekliyor.

iX1 neler sunuyor?

Kombine 308 hp ve 364 lb-ft tork üreten çift motorlu bir düzen, benzin motorlu X1’e göre gözle görülür bir artış sağlıyor. 5,7 saniyelik 0’dan 62 mph’ye sprint süresi ile beklediğiniz gibi daha hızlıdır. Dört tekerlekten çekişli xDrive30 için menzil tahminleri, rozetli olacağı için, biraz iyimser WLTP döngüsünde de olsa açıklandı.

“Beşinci nesil BMW eDrive teknolojisi ayrıca, BMW i7’de de bulunan gelişmiş şarj yazılımı dahil olmak üzere otomobilin yüksek verimli şarj teknolojisini ve aracın alt kısmına düz olarak yerleştirilmiş, yüksek enerji yoğunluğu araca bir güç kazandıran yüksek voltajlı bir pili içerir. 413-438 kilometre (257-272 mil),” otomobil üreticisi belirtiyor.

BMW iX1 Görünüm

BMW iX1’in Gelişi

BMW’nin elektrifikasyon çabaları için, özellikle de modelin dolaylı olarak i3’ün yerini aldığı Münih’ten çok sayıda EV gelişinin görüleceği bir yıl boyunca önemli bir kilometre taşıdır. Evet, görünüşe göre sonsuza kadar satışta olan i3, Almanya’nın Leipzig kentinde bir ay daha üretimde kalacak ve doğrudan değiştirilmeyecek. Bunun yerine, BMW’nin Münih’in modern EV dönemini etkin bir şekilde başlatan korkak dik hatchback’in yerine iX1’i sunması bekleniyor ve Avrupalı ​​alıcılar artık crossover düzenine ve görüntüsüne daha fazla meraklı.

iX1’in eyalet tarafında görünmemesi, yakın zamanda piyasaya sürülen iX3’ün burada da mevcut olmaması nedeniyle, i4’ün giriş elektrikli teklif rolünü oynamasıyla, BMW için Kuzey Amerika stratejisinde bazı kurnaz öncelikleri yansıtıyor olabilir. Bu arada daha büyük iX, elektrikli SUV’nin nişini dolduracak, ise birkaç ay içinde en sonunda amiral gemisi sedan olarak gelecek. BMW Group’tan küçük EV’ler söz konusu olduğunda, bir sonraki Mini ürün EV ile gelmeden önce, yaklaşık on yıl önce ilk kez gaz formunda piyasaya sürülen UKL platformundan son birkaç yılı sıkıştıracak olan Mini Cooper SE’ye sahibiz.

Otomobil üreticisinin iX1’i burada sunmama kararı, Audi Q4 e-tron ve coupe şeklindeki Sportback ikizini premium kompakt segmentte Alman otomobil üreticileri arasında tek başına bırakırken, Mercedes EQA’yı eyaletlerin dışında tutuyor. Küçük bir elektrikli Mini crossover, sonunda bu boşluğu kapatacak, ancak bir süre görmeyeceğiz.

BMW iX1 Alman Markasının En Pahalı Elektrikli Aracı Olacak-Kaynak: autoweek.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir