Anasayfa » Araçlar » BMW İ7 ve 7 Serisi Neredeyse Aynı Görünüyor

BMW İ7 ve 7 Serisi Neredeyse Aynı Görünüyor

BMW İ7 ve 7 Serisi

BMW İ7 ve 7 Serisi Neredeyse Aynı Görünüyor

BMW İ7 ve 7 Serisi

BMW İ7 ve 7 Serisi: Elektrikli Lüks Araç

BMW ve ezeli rakibi Mercedes-Benz, elektrikli amiral gemisi modellerini piyasaya sürmek için iki farklı yaklaşım benimsedi. Bir yandan, BMW’nin i7’si neredeyse tamamen yeni 7 Serisi’ne benziyor ve iki sedan aynı platformu paylaşıyor. Öte yandan, Mercedes-Benz EQS, tasarım ve mimari açıdan S-Serisi ile ilgisizdir. BMW tasarım patronu Adrian van Hooydonk bu kararı açıkladı:

“Bu bilinçli bir seçimdi. Elektrikli mobilitenin olacağını hissediyoruz ama kimse ne kadar hızlı olacağını bilmiyor. Bu nedenle, lüks ve elektriği tek bir araçta birleştirirsek bunun faydalı olacağını düşündük, aksi takdirde yakın gelecekte gelecekte müşterilerimizi rahatsız edici bir seçim yapmaya zorlayabiliriz ‘Modern miyim, elektrikli mi istiyorum yoksa belirli bir konfor ve alan mı istiyorum?’ Yani, bu neredeyse müşterilerimizin vermesini istemediğimiz adil olmayan bir karar,” dedi.

Daha önce görmüş olmamıza rağmen, bu stratejinin önümüzdeki yıllarda serinin geri kalanına nüfuz edip etmeyeceğini açıklamayı bıraktı: bazı küresel pazarlarda satılan iX3, içindeki bir avuç süs parçası dışında X3 ile neredeyse aynı ve dışarı ve tabii ki, onun aktarma organları. i4 ve 4 Serisi Gran Coupe de çok benzer. Bununla birlikte, bazı elektrikli BMW modellerinde ( iX gibi ) benzinle çalışan bir muadili yoktur.

Tasarım

Tasarımdan bahsetmişken, BMW i7 ve 7 Serisinin paylaştığı ön uç, makyajlı X7 tarafından başlatılan tasarım diliyle aynı çizgidedir, ancak bu, serinin geri kalanına yayılacak bir görünüm değildir; Yeni nesil 3 Serisi’nin yıkamada küçülen bir 7 gibi görünmesini beklemeyin. Van Hooydonk, serinin geri kalanını elden geçirirken ve yeni arabalar eklerken, Rus bebek stili olarak adlandırılan şey elde etmeyi umduğu şey değil.

“Aracın karakterinde daha fazla çeşitlilik sunacağız. Bu, tüm araçlarımıza uygulanan tek bir tasarım dili olmayacak. Şu anda ürün yelpazemiz oldukça geniş, bu yüzden bu araçları almamız gerektiğini düşünüyoruz.” Her segmentte her zaman farklı rakipler olduğu için belirli müşterilere karakter olarak yansıyor. Geniş anlamda, 7 Serisinin lüks segmentte en üstte bu felsefeyi temsil ettiğini söyleyebilirsiniz, ancak bunu her yerde yapacağız. Izgaralar ve farlar gibi şeyler değişecek. i7’de gördüğünüz ön uç tasarımı 7 Serisi, X7 ve XM gibi otomobiller için ayıracağız. Farklı araçlar için farklı yorumlar yapacağız” diye özetledi.

BMW İ7 ve 7 Serisi Neredeyse Aynı Görünüyor-Kaynak: autoblog.com

Similar Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir