İçeriğe geç
Anasayfa » Bilim ve Teknoloji » BlockFi İflas Başvurusunda Bulundu, En Son Kripto Şirketi Başarısız Oldu

BlockFi İflas Başvurusunda Bulundu, En Son Kripto Şirketi Başarısız Oldu

BlockFi İflas Başvurusunda Bulundu

BlockFi İflas Başvurusunda Bulundu, En Son Kripto Şirketi Başarısız Oldu

BlockFi İflas Başvurusunda Bulundu, En Son Kripto Şirketi Başarısız Oldu

Kripto para birimi borç veren BlockFi, kripto borsası FTX‘in çöküşünün en son zayiatı olan Pazartesi günü Bölüm 11 iflas koruması için başvuruda bulundu.

New Jersey merkezli BlockFi, bu yılın büyük bölümünde mücadele ediyordu, ancak bu yaz bir FTX kredi limiti şeklinde bir cankurtaran halatı verildi. FTX’in kendi iflası, BlockFi’nin mali kaderini neredeyse tamamen belirledi. BlockFi, FTX’in başarısızlığından sonra para çekme işlemlerini askıya aldı ve son günlerde iflas uzmanlarını işe aldı.

BlockFi, son yıllarda ortaya çıkan birkaç kripto para kredi sağlayıcısından biriydi. Şirket, kripto varlıklarını teminat olarak kullanan müşterilere kredi verdi. Bitcoin, ethereum ve diğer kripto para birimlerinin değerindeki ciddi düşüş, BlockFi’nin güvence altına aldığı teminatı genellikle ödenmemiş kredilerden daha az değerli hale getirdi.

Ayrıca, bu yaz FTX’ten alınan kredi limiti, şirketin boynundaki bir albatrosa dönüştü. FTX’in mali kurtarma paketi, kendi mali sorunuyla karşılaştığında artık BlockFi için mevcut değildi ve BlockFi, iflastan önceki günlerde ek fon alma girişimlerinin onurlandırılmadığını söyledi.

Avukatları bir mahkeme dosyasında “Bu ifşa, şirket için bir likidite krizi yarattı” dedi.

BlockFi, iflas başvurusunda 100.000’den fazla alacaklı ve 1 milyar ila 10 milyar dolar arasında değişen yükümlülükler talep etti. İflas korumasının şirketi istikrara kavuşturmasına ve yeniden yapılandırmasına izin vereceğini söyledi. Elinde, yeniden yapılanma sırasında bazı operasyonları desteklemek için yeterli desteği sağlamasını beklediği 256,9 milyon dolar nakit var.

BlockFi’nin borçları arasında bir alacaklı, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’dur. BlockFi, Şubat ayında kripto kredi ürünleri konusunda SEC ile anlaştı ve 100 milyon dolar para cezası ödemeyi kabul etti. Bunun kabaca 30 milyon doları hala ABD hükümetine borçlu.

Kaynak: ap.org

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir