İçeriğe geç
Anasayfa » Bilim ve Teknoloji » BlackRock CEO’su Larry Fink, Ether ETF’yi Destekliyor

BlackRock CEO’su Larry Fink, Ether ETF’yi Destekliyor

Bitcoin ve Ethereum

BlackRock CEO’su Larry Fink, Ether ETF’yi Destekliyor

BlackRock CEO’su Larry Fink, Ether ETF’yi Destekliyor

BlackRock’un (BLK) CEO’su Larry Fink, merakla beklenen bitcoin [BTC] ETF‘nin hayata geçmesinden bir gün sonra, eter [ETH] borsa yatırım fonu (ETF) fikrini destekledi.

Fink, Cuma günü CNBC ile yaptığı röportajda “Ethereum ETF’ye sahip olmanın değerini görüyorum. Bunlar sadece tokenizasyona doğru atılan adımlar ve gerçekten gideceğimiz yerin burası olduğuna inanıyorum.”

BlackRock’un iShares Bitcoin Trust’ı (IBIT), Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) Çarşamba günü fonları onaylamasının ardından Perşembe günü ABD’de işlem görmeye başlayan birkaç üründen biriydi. IBIT, ETF’lerin toplu olarak gördüğü toplam 4,6 milyar dolarlık işlem hacminin yaklaşık 1 milyar dolarını oluşturuyordu.

Varlık yönetimi devi artık tokenizasyona yönelik devam eden yolculuğunun bir parçası olarak Ethereum blockchain’in yerel token’ı için eşdeğer bir ürünü listelemek istiyor olabilir.

Tokenizasyon, varlıkları (gerçek kelime veya dijital) blockchain üzerinde bir token biçiminde temsil etmek için kullanılan terimdir. Fink, tokenizasyonun kara para aklama ve diğer yolsuzluklarla ilgili konuları ortadan kaldırabileceğine inanıyor.

Fink ayrıca kripto para birimini bir para birimi olarak değil, bir varlık sınıfı olarak gördüğünü ve özellikle Bitcoin’i jeopolitik risk korkularına karşı “sizi koruyan bir varlık sınıfı” olarak nitelendirdiğini söyledi.

“Altının binlerce yıldır temsil ettiğinden farklı değil” dedi ve ekledi: “Altının aksine, yaratılabilecek bitcoin miktarının neredeyse tavanındayız.”

Kaynak: coindesk

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir