Anasayfa » Haber » Bitcoin’de Bölünmenin Etkisi

Bitcoin’de Bölünmenin Etkisi

Bitcoin'de Bölünmenin Etkisi 2017

Bitcoin‘de Bölünmenin Etkisi yazımızda yakın zamanda gerçekleşen Bitcoinin ayrılmasının Bitcoinin değerine olan etkisini, Bitcoine yatırım yapma durumu ve Bitcoinin etkilediği bilgisayar sektörünü yazdık.

Bitcoin’de Bölünmenin Etkisi

Bitcoinin piyasa değeri 15.803 TL’den işlem görmektedir. Dolar üzerinden ise değeri 4.200 $’dır. Bitcoin: Kriptolu (şifreli) para kategorisinde, açık kaynaklı bir kod olarak yayınlanmış bir dijital para birimidir. Ağustos ayı başında Bitcoin ikiye ayrılarak Bitcoin cache kullanıma girmiştir. Bitcoin ve diğer sanal para birimlerinde yükselme gözlenirken Bitcoin cache’de düşüş gözlenmiştir. 1 Ağustos 2017 tarihinde Bitcoin sisteminin güncellenmesi bu değerlerin artışına sebep olmuştur. Bu güncelleme ile son zamanlarda yavaşlayan işlemlerin hızlanması sağlanmıştır. Küçük para değerli işlemlerin önceliklerinin arttırılması da bu güncelleme ile sağlanmıştır. Uzak Doğu ülkelerinin spekülasyonlar yapması neticesinde Bitcoin değerinin 3.700 Dolarlardan 4.200 Dolarlara çıkması sağlanmıştır. Toplu Bitcoin alımları da bu aralarda gerçekleştirilmiştir. Özellikle Japonlar Bitcoin işlemlerine büyük ilgi duymaktadır.

Şuan itibariyle sanal para birimlerinde 140 Milyar Dolarlık bir işlem hacmi var. Bu işlem hacminin yarısını Bitcoin oluşturuyor. Günlük olarak 6 Milyar Dolarlık bir işlem hacmi var. Bu büyüklükler nedeniyle Bitcoin para piyasalarının gözdesi olmaya devam ediyor.

Bitcoin Sanal Para Nedir
Bitcoin

Bitcoin Yatırımı

Bitcoini cazip kılan bir diğer unsur oynaklığının çok fazla olmasıdır. Piyasası sürekli olarak değişmektedir. Anlık olarak bir anda çıkıp bir anda da %10’lar kadar düşerek oynayabilmektedir. Bitcoine yatırım yapacak kişilerin bu işle haşır neşir olması ve bilgileri edinmesi gerekir. Yatırımcılık felsefesi olmazsa olmazlardandır. Bitcoine şuanda yastık altı dijital altın gözüyle bakılabilir. Saklayabileceğiniz dijital para olarak güzel bir yatırım aracı olarak göze çarpmaktadır. Uzun vadede bir para birimi olmasına kesin gözüyle bakılmaktadır. Bitcoine yatırım yapacak kişilerin Bitcoin’de oynaklık seviyesinin oldukça yüksek olduğunu bilmeleri gerekir. Bir anda düşüp bir anda çıkabilmektedir. Amerika’da Şubat ayında küçük işlemlerde kullanılmasına yasak getirilmişti. Şimdi ise yeniden düzenleme yapılması ve artık küçük işlemlerde de Bitcoinin kullanılmasının yolu açılacaktır. Bu işlemler ile Bitcoinin oynaklığının biraz daha azalacağı bildirilmektedir.

Bitcoin'de Bölünmenin Etkisi ve Yatırımı

Bitcoinin Enerji Piyasasına Etkisi

Bitcoinde tüm altyapıyı Bitcoin madencileri sağlamaktadır. Bitcoin üretebilmek için ekran kartlarına ihtiyaç duymaktadırlar. Özellikle güçlü bilgisayarları kullanarak madenciler kendilerine Bitcoin üretmektedirler. Bu ekran kartlarını kullanımı, ekran kartlarının ücretlerini de bir hayli arttırmıştır. Enerji ve ekran kartı piyasasında çok fazla istek vardır. Bu piyasalarda Bitcoin parasının etkisine girmiştir. Bitcoine özel uygulamalar geliştirenler, yazılımcılar ve diğer bu işin içinde olanlar güzel paralar kazanacaktır.

Bitcoin Resmi Web Site: bitcoin.org/tr

Bitcoin’de Bölünmenin Etkisi.

Similar Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir