Bitcoin ve Ethereum

Bitcoin ve Ether Kilit Seviyelerin Altında Kalıyor; Sol, İlk 10 Kripto Para Arasında Yükselişte!

Bilim ve Teknoloji Ekonomi ve Para

Bitcoin ve Ether Kilit Seviyelerin Altında Kalıyor; Sol, İlk 10 Kripto Para Arasında Yükselişte!

Bitcoin ve Ether Kilit Seviyelerin Altında Kalıyor; Sol, İlk 10 Kripto Para Arasında Yükselişte!

Bitcoin ve Ether, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) yedi Bitcoin ETF teklifiyle ilgili kararını ertelemesinden bu yana ilgi kazanmakta zorlanıyor. Dogecoin hariç, piyasa değerine göre stabil olmayan ilk 10 kripto para biriminin çoğu yükseldi.

Bitcoin, Asya’daki öğleden sonra ticareti sırasında çok az değişiklik gösterdi ve Hong Kong’da saat 16:30 itibarıyla 25.985 ABD dolarından işlem gördü.

Dünyanın ilk kripto para birimi, SEC’in dünyanın en büyük varlık yöneticisi BlackRock tarafından sunulan yedi Bitcoin borsa yatırım fonu (ETF) teklifiyle ilgili kararlarını ertelemesinin ardından geçen Perşembe günü 27.000 ABD doları destek seviyesinin altına düştü.

Bloomberg Intelligence’ın kıdemli piyasa yapısı analisti Jamie Coutts, “ABD merkezli spot ETF beklentilerine ve gelecek yılki olumlu arz dinamiklerine rağmen, sıkı para politikası, zirveye yakın olsa da, yakın vadede Bitcoin fiyatı için bir zorluk olmaya devam ediyor” diye yazdı. Forkast ile paylaşılan bir araştırma notunda yer aldı.

“ABD’de listelenen ETF’ler, diğer yargı bölgeleri spot borsada işlem gören ürünleriyle öne çıkarken SEC tarafından 10 yıldır diz çökmüş olmalarına rağmen, büyük miktarda akış çekme konusunda önemli bir potansiyele sahip. ABD hâlâ 23 milyar ABD dolarını, yani listelenen Bitcoin fon ürünlerine yatırılan toplam varlıkların %80’ini oluşturuyor.”

Ether, Asya’da öğleden sonra ticareti sırasında %0,18 kayıpla 1.638 ABD dolarına geriledi ve geçen hafta %0,03 düşüş yaşadı.

Solana’nın SOL tokeni, son 24 saatte %1,9 artışla 19,84 ABD dolarına yükseldikten sonra ilk 10’da günün en büyük kazananı oldu ancak iki ayın en düşük seviyesinde kaldı.

CoinMarketCap verilerine göre, son 24 saatteki toplam kripto piyasası kapitalizasyonu %0,31 artışla 1,05 trilyon ABD dolarına yükselirken, piyasa hacmi %8,21 artışla 21,56 milyar ABD dolarına ulaştı.

Kaynak: forkast.news

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir