İçeriğe geç
Anasayfa » Ekonomi ve Para » Bitcoin Türevleri Bir Sonraki Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesinde 73 Bin Doların Üzerine Yükseliş Öngörüyor

Bitcoin Türevleri Bir Sonraki Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesinde 73 Bin Doların Üzerine Yükseliş Öngörüyor

Bitcoin Yatırımı

Bitcoin Türevleri Bir Sonraki Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesinde 73 Bin Doların Üzerine Yükseliş Öngörüyor

Bitcoin Türevleri Bir Sonraki Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesinde 73 Bin Doların Üzerine Yükseliş Öngörüyor

Bitcoin (BTC) son 7 gün içinde %13,80’lik önemli bir artış yaşayarak 21 Mayıs’ta 71.926 dolara ulaştı. Bu, kripto para birimini tüm zamanların en yüksek seviyesinden sadece %2,5 uzakta tutuyor. BTC fiyatındaki yükseliş iki ana faktörden kaynaklanıyor gibi görünüyor: ABD spot Ethereum borsa yatırım fonunun (ETF) onaylanması konusunda artan iyimserlik ve altını ve S&P 500’ü de zorlayan enflasyona karşı koruma arayışındaki genel piyasa eğilimi. tüm zamanların yeni en yüksek seviyelerine yükseldi.

Ethereum spot ETF’sinin onaylanma ihtimali, kıdemli Bloomberg ETF analistleri tarafından 20 Mayıs’ta %25’ten %75’e çıkarıldı. Bu ayarlama, ABD Senatosu’nun, 16 Mayıs’ta SEC’in Bülten 121’in, bankalara katı sermaye gereksinimleri getiren Bülten 121’i geçersiz kılmasının ardından geldi. Müşteri dijital varlıkları. Senato’nun kararı, Beyaz Saray’da stratejik bir yeniden değerlendirmeye yol açtı ve kripto para birimlerine ilişkin düzenleyici duruşta bir değişimin sinyalini verdi.

Daha önce Ethereum’u menkul kıymet dışı olarak sınıflandırmak veya spot ETF’sini onaylamak konusunda isteksiz olan SEC Başkanı Gary Gensler, 20 Mayıs’ta spot Ethereum ETF dosyalarında güncelleme talep etti. En az 5 ETF ihraççısı, değiştirilmiş 19b dosyalarını SEC’e sundu.

Bitcoin türevleri, aylık vadeli işlemlerde BTC uzun pozisyonlarına olan talebin artmasıyla birlikte ılımlı bir yükseliş eğilimi gösteriyor . BTC vadeli işlem primi %14’e çıkarak beş haftanın en yüksek seviyesine çıktı ve bu da piyasanın orta derecede yükselişe işaret ettiğini gösteriyor. Opsiyon piyasası aynı zamanda -%8’lik mevcut eğimle sağlıklı bir hissiyatı yansıtıyor ve son fiyat artışına rağmen piyasanın aşırı iyimser olmadığını gösteriyor.

Uyarı: Yatırım tavsiyesi değildir.

Kaynak: coinmarketcap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etiketler: