İçeriğe geç
Anasayfa » Ekonomi ve Para » Bitcoin Opsiyon Yatırımcıları Yakın Zamanda 74 Bin Doların Üzerinde Yeni Rekor Fiyatlara Yükseliş Bekliyor

Bitcoin Opsiyon Yatırımcıları Yakın Zamanda 74 Bin Doların Üzerinde Yeni Rekor Fiyatlara Yükseliş Bekliyor

Kripto Paranın Son Yükselişi

Bitcoin Opsiyon Yatırımcıları Yakın Zamanda 74 Bin Doların Üzerinde Yeni Rekor Fiyatlara Yükseliş Bekliyor

Bitcoin Opsiyon Yatırımcıları Yakın Zamanda 74 Bin Doların Üzerinde Yeni Rekor Fiyatlara Yükseliş Bekliyor

  • Opsiyon alım satım masaları, Haziran ayının sona ermesiyle birlikte BTC alımları için yoğun alım faaliyetleri gördü.
  • Matrixport, BTC’nin tasfiye edilebilecek 72.000 dolar civarında yoğunlaşan yaklaşık 1,5 milyar dolar değerindeki kısa pozisyonlarla “daha yükseğe çıkmaya hazır” olduğunu kaydetti.

Piyasa verilerine göre, Bitcoin {{BTC}} opsiyon tüccarları varlığın bu ay yeni rekor fiyatlara ulaşması için giderek daha fazla pozisyon alıyor.

Dijital varlık koruma fonu QCP, Çarşamba günkü piyasa güncellemesinde, “Masamız, Haziran vadesi için önemli alım alımları ile güçlü bir yükseliş eğilimi gördü; bu, opsiyon piyasasında bu ay tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 74.000’den kesin bir kırılmaya doğru konumlandığına işaret ediyor.” dedi.

Opsiyonlar , alıcılara bir varlığı, sözleşmenin sona ermesinden önce veya önceden belirlenen bir tarihte belirli bir fiyattan alma veya satma hakkı veren türev sözleşmelerdir. Dayanak varlık kullanım fiyatına ulaşmazsa (para biterse), opsiyon değersiz olarak sona erecektir. Satın alma çağrıları bir varlığın fiyatı için yükseliş görünümüne işaret ederken, satım opsiyonu alıcıları düşüş eğiliminde.

Kurumsal kripto türev ticaret ağı Paradigm, bir Telegram yayınında şunları söyledi: “Opsiyon akışı bugün, Haziran ayı sonunda uzun BTC OTM [parasız] çağrı spreadlerinde büyük boyutlar ve daha düşük bir ölçüde Temmuz ayı sonunda büyük boyutlarla yükseliş gösterdi.”

Kripto türevleri ana ticaret şirketi Arbelos Markets’in kurucu ortağı Joshua Lim, Salı günü, 28 Haziran’da sona eren yaklaşık 1.100 sözleşmenin 74.000-80.000 dolarlık grevlerde satın alındığı ve yaklaşık 80 milyon dolarlık kavramsal talebi temsil ettiği “çok yoğun çağrı satın alma” olduğunu belirtti.

Alım spreadi, sınırlı bir fiyat artışından kar elde etmeyi amaçlayan, daha düşük bir kullanım fiyatından alım opsiyonlarının satın alındığı ve aynı vade sonunda daha yüksek bir kullanım fiyatından aynı miktarda alım satımının yapıldığı bir opsiyon ticaret stratejisidir.

Bitcoin, Mart ayı ortasında tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 74.000 doların biraz altında bir seviyeye ulaştığından bu yana neredeyse üç ay boyunca konsolidasyona girdi. Mayıs ayının başında kısa süreliğine 57.000 doların altına düştükten sonra istikrarlı bir toparlanma gördü ve şu anda yeni rekor fiyatlardan sadece birkaç puan uzakta, 71.000 dolar civarında el değiştiriyor.

Kripto yatırım hizmetleri firması Matrixport, Çarşamba X yayınında, ABD spot bitcoin borsa yatırım fonlarına yoğun girişler ve vadeli işlem piyasasında artan açık pozisyonlar tarafından desteklenen Bitcoin’in “daha da yükselmeye hazır göründüğünü” söyledi.

Dün #Bitcoin vadeli işlem yatırımcılarının pozisyonlarını artırdığından bahsetmiştik ve iki gün önce de Bitcoin’in yükseliş üçgeni oluşumundan çıkmak üzere olduğundan bahsetmiştik. Dün gece ikinci en büyük net Bitcoin #Spot #ETF alımıyla birlikte #BTC ortaya çıktı… pic.twitter.com/pZPQi97CXx

– Matrixport (@realMatrixport) 5 Haziran 2024

Matrixport, 72.000 dolar seviyesinin üzerinde bir yükselişin kısa bir sıkışmaya yol açabileceğini, zira 1,5 milyar dolar değerinde kaldıraçlı vadeli işlem sözleşmelerinin tasfiye edilebilecek bu aralık etrafında yoğunlaşan daha düşük fiyatlara bahis oynadığını ve bu durumun yukarı yönlü hareketi şiddetlendirdiğini belirtti.

Uyarı: Yatırım tavsiyesi değildir.

Kaynak: coindesk

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir