You are currently viewing Bitcoin Opsiyon Verileri, Haziran Sonuna Kadar Yüksek Seviyelere Doğru Fiyat Artışı Beklentilerini Gösteriyor
Bitcoin

Bitcoin Opsiyon Verileri, Haziran Sonuna Kadar Yüksek Seviyelere Doğru Fiyat Artışı Beklentilerini Gösteriyor

  • Post author:
  • Post category:Ekonomi ve Para
  • Reading time:3 mins read
  • Post comments:0 Yorum
  • Post last modified:14 Mayıs 2024

Bitcoin Opsiyon Verileri, Haziran Sonuna Kadar Yüksek Seviyelere Doğru Fiyat Artışı Beklentilerini Gösteriyor

Bitcoin Opsiyon Verileri, Haziran Sonuna Kadar Yüksek Seviyelere Doğru Fiyat Artışı Beklentilerini Gösteriyor

Piyasa analisti Ruslan Lienkha’ya göre, Binance’in son opsiyon verileri, Haziran sonu vadesi için kullanım fiyatı 75.000 dolar olan Bitcoin opsiyonlarına yönelik açık ilginin yoğunlaştığını ortaya çıkardı. Lienkha, bu açık faiz yoğunlaşmasının Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek seviyesiyle uyumlu olduğunu açıkladı. Mart ortasında Bitcoin 73.000 doların üzerinde bir zirve değerine ulaştı.

Opsiyonlar, yatırımcılara, dayanak varlığı belirli bir tarihte veya öncesinde önceden belirlenmiş bir fiyattan satın alma veya satma hakkını veren, ancak bunu zorunlu kılmayan türev sözleşmelerdir. Alım opsiyonları satın alma hakkı verirken, satım opsiyonları ise satış hakkı vermektedir. Genellikle piyasada alım opsiyonu satın alan tüccarların yükseliş eğiliminde olduğu, satım alıcılarının ise düşüş eğiliminde olduğu varsayılır.

Lienkha, açık pozisyonlarda alım opsiyonlarının önemli hakimiyetine dikkat çekti ve birçok opsiyon tüccarının Bitcoin’in Haziran ayı sonunda tüm zamanların en yüksek seviyesini aşacağını tahmin ettiğini öne sürdü. Bu gözlem, aynı zamanda haziran sonu vadesi için 75.000 dolarlık kullanım fiyatından alım yoğunlaşmasını gösteren Deribit türev borsasından elde edilen verilerle de tutarlıdır.

Lienkha, fiyat artışı beklentilerine rağmen Bitcoin fiyatının önümüzdeki haftalarda muhtemelen mevcut seviyeleri civarında konsolide olacağını öngörüyor. Bu, kısa vadede nispeten istikrarlı bir ticaret dönemi potansiyeli olduğunu gösteriyor. Bu yazının yazıldığı sırada Bitcoin (BTC) 61.212 dolardan işlem görüyor ve son 24 saatte %0,54’ün üzerinde hafif bir artış yaşıyor.

Uyarı: Yatırım tavsiyesi değildir.

Kaynak: coinmarketcap.com

Bir yanıt yazın