İçeriğe geç
Anasayfa » Bilim ve Teknoloji » Bitcoin, Likiditenin Düşüşü Yaklaşırken Tüm Zamanların En Yüksek Seviyelerini Gözetliyor

Bitcoin, Likiditenin Düşüşü Yaklaşırken Tüm Zamanların En Yüksek Seviyelerini Gözetliyor

Bitcoin Para Birimi

Bitcoin, Likiditenin Düşüşü Yaklaşırken Tüm Zamanların En Yüksek Seviyelerini Gözetliyor

Bitcoin, Likiditenin Düşüşü Yaklaşırken Tüm Zamanların En Yüksek Seviyelerini Gözetliyor

Yatırımcıların potansiyel bir likidite beklentisiyle Bitcoin (BTC) , 6 Haziran Wall Street açılışında 71.000 dolar seviyesinde seyrediyordu. BTC fiyat hareketi, kritik 72.000 dolarlık direncin altında güçleniyordu. Bu seviye, Bitcoin’in potansiyel olarak tüm zamanların en yüksek seviyelerine meydan okumasının önündeki son büyük engeli temsil ediyor; bu senaryo, özellikle olumlu makroekonomik koşullar ışığında piyasa katılımcılarının yakından takip ettiği bir senaryo.

6 Haziran’da önemli makroekonomik olaylar Bitcoin’in yükseliş durumunu destekledi. Avrupa Merkez Bankası (ECB) 2019’dan bu yana ilk faiz indirimini gerçekleştirdi ve ABD’nin işsizlik başvuruları beklentileri aştı. Beklenenden yüksek işsizlik başvuruları raporu Bitcoin için iyi bir haber sayılabilir.

Her ne kadar ABD Merkez Bankası bu yıl henüz faiz indirimi yapmamış olsa da, ECB tarafından belirlenen emsal, rekor küresel likidite ile birleştiğinde Bitcoin için bir yükselişe işaret ediyor. QCP Capital, 12 Haziran’da açıklanacak Mayıs ayı Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) de dahil olmak üzere yaklaşan ABD makro verilerinin Bitcoin’i daha da artırabileceğini belirtti:

Bitcoin’in kritik bir direnç seviyesi civarında seyretmesi ve makroekonomik koşulların olumlu yönde ilerlemesi nedeniyle, tüccarlar ve analistler temel destek ve likidite seviyelerini yakından izliyor. Yaklaşan ABD makro veri baskıları, Bitcoin’in kısa vadeli fiyat hareketinde önemli bir rol oynayabilir ve potansiyel olarak tüm zamanların en yüksek seviyelerine giden yolu açabilir.

Uyarı: Yatırım tavsiyesi değildir.

Kaynak: coinmarketcap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir