İçeriğe geç
Anasayfa » Bilim ve Teknoloji » Bitcoin İlk Haftalık ‘Altın Haç’ını Görüyor

Bitcoin İlk Haftalık ‘Altın Haç’ını Görüyor

Bitcoin Para Birimi

Bitcoin İlk Haftalık ‘Altın Haç’ını Görüyor

Bitcoin İlk Haftalık ‘Altın Haç’ını Görüyor

Piyasa meraklıları buna varlık fiyatlarında olumlu bir değişime işaret eden ‘Golden Cross‘ “altın haç” adını veriyor ve şimdi bu işaret nihayet Bitcoin [BTC] haftalık fiyat tablosunda göründü.

Bitcoin’deki 50 haftalık basit hareketli ortalama (SMA), tarihte ilk kez 200 haftalık SMA’yı geçerek altın haçı doğruladı. Bazı teknik analiz ders kitaplarına göre, kısa vadeli SMA’nın uzun vadeli SMA’nın altına düştüğü ifade ve onun karşılığı olan “ölüm haçı”, Japonya’da ortaya çıkmıştır.

Pek çok trader, geçişleri ileriye dönük göstergeler olarak görüyor; altın versiyon, ileride uzun vadeli bir boğa piyasasının sinyalini veriyor.

Ortalamaların geçmiş verilere dayanması ve fiyatların gerisinde kalma eğiliminde olması nedeniyle yükseliş yorumuna itiraz edilebilir. Başka bir deyişle, ortalamalar geçmişte olanları temsil ediyor ve haftalık grafikteki ilk altın haç, Bitcoin’in dört ayda %70’in üzerinde yükselişle 42.700 dolara yükselmesinin sonucudur.

Bu nedenle tecrübeli yatırımcılar geçişleri genellikle trendin tükenmesiyle çakışan gecikmeli göstergeler olarak görüyor. Örneğin, 2023’ün başlarında teyit edilen haftalık death cross, ayı piyasasının dibini işaret ediyordu. Bitcoin’in günlük grafik altın ve ölüm geçişleri, yükseliş ve düşüş eğilimlerini tahmin etme konusunda karışık bir kayıtlara sahip.

Bitcoin’in rallisi zaten durdu; kripto para birimi, 11 spot borsa yatırım fonunun (ETF) geçen Perşembe günü ABD’de işlem görmeye başlamasının ardından kaydedilen 49.000 $ civarındaki yüksek seviyelerden %10 daha düşük işlem görüyor.

Gözlemcilere göre yükseliş momentumu, erken ETF akışlarının çok yüksek piyasa beklentilerini karşılayamaması nedeniyle azaldı.

“ETF’lere yönelik net fon akışı, şu ana kadar güçlü bir başlangıç ​​olan 965 milyon dolar (tohum fonları dahil) oldu. Ancak NYDIG Küresel Araştırma Başkanı Greg Cipolaro, Salı günü bir bültende şöyle konuştu: “Ancak, yatırımcıların makul olmayan derecede yüksek lansman beklentileri belirlemeleri nedeniyle spot fiyat, lansmanın getirdiği coşkudan dolayı düştü.”

Kaynak: coindesk

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir