Bilim ve TeknolojiEkonomi ve Para

Bitcoin Halving Öncesinde 70 Bin Dolarda Sabit Kalırken Kripto Piyasası Zen Modunda

Bitcoin Halving Öncesinde 70 Bin Dolarda Sabit Kalırken Kripto Piyasası Zen Modunda

Bitcoin Halving Öncesinde 70 Bin Dolarda Sabit Kalırken Kripto Piyasası Zen Modunda

  • Pazartesi günü Bitcoin 70 bin doların üzerinde işlem görürken Ether 3600 doların üzerinde işlem görüyor.
  • Bitcoin yarıya indirilmesi, opsiyon volatilitesini yüksek tutarken kalıcı vadeli işlem fonlama oranları da yüksek kalıyor.

Bitcoin {{BTC}} ve Ethereum {{ETH}}, dünya çapında birçok büyük finans merkezinin uzun Paskalya hafta sonu boyunca kapalı kalması nedeniyle işlem haftasına oldukça yatay başladı.

CoinDesk Endekslerinden elde edilen verilere göre , bu yazının yazıldığı sırada Bitcoin 70.000 dolarda sabitken, Ethereum 3600 doların yakınında işlem görüyordu. En büyük ve en likit dijital varlıkların ölçüsü olan CoinDesk 20 (CD20) %1,9 artışla 2.750 seviyesinde işlem gördü.

Singapur merkezli Presto Labs türev tüccarı Jun-Young Heo, bir e-posta röportajında ​​”BTC ve ETH, Mart ayının diğer haftalarına kıyasla geçen hafta nispeten sakin bir hareket gösterdi ve haftalık gerçekleşen volatilite %50’nin altına düştü” dedi. “Ancak, Bitcoin halving etkinliğinin 20 Nisan civarında gerçekleşmesi beklendiğinden, ön ay opsiyonlarının ima edilen oynaklığı %75’in üzerinde kalmaya devam ediyor.”

Kendisi ayrıca fonlama oranlarının şişkin kaldığını, büyük borsalardaki büyük ölçekli kalıcı vadeli kontratların çoğunun 6 baz ila 8 baz puan fonlama oranları kaydettiğini ve BTC ve ETH kalıcı vadeli işlemlerine yönelik küresel açık pozisyonların 35 milyar dolara ulaştığını belirtti.

“Piyasalar yeniden daha değişken bir rejime dönebilir” diye devam etti.

Bu arada QCP Capital, bir telgraf notunda, Bitcoin ETF’lerine 27 Mart’ta 243,5 milyon dolarlık olumlu giriş nedeniyle Bitcoin’in uzun hafta sonundan önce toparlandığını yazdı. Coinglass verileri, bu girişin 28 Mart’ta 182 milyon dolarlık ek girişle devam ettiğini gösteriyor.

Uyarı: Yatırım tavsiyesi değildir.

Kaynak: coindesk

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir