Fed, Kolay Para Dönemini Sona

Bitcoin, Başka Bir Yüzde 15’lik Düşüşü Tetikleyebilecek Önemli Bir Destek Seviyesini Aşmaya Yakın

Ekonomi ve Para

Bitcoin, Başka Bir Yüzde 15’lik Düşüşü Tetikleyebilecek Önemli Bir Destek Seviyesini Aşmaya Yakın

Bitcoin, Başka Bir Yüzde 15’lik Düşüşü Tetikleyebilecek Önemli Bir Destek Seviyesini Aşmaya Yakın

  • Bitcoin’in bu ayki %16’lık satışı, 60.000 dolar civarındaki önemli destek seviyesini test ediyor.
  • Bu destek seviyesi, Bitcoin’in 58.000 doların biraz altındaki 200 günlük hareketli ortalaması ile destekleniyor.
  • 60.000 doların altına bir kırılma, bir sonraki destek seviyesi olan 51.500 dolara doğru %15’lik bir düşüşe yol açabilir.

Bu ay Bitcoin’deki istikrarlı düşüş, kripto para biriminin, sonuçta daha acı verici bir satış dalgasına yol açabilecek önemli bir destek seviyesini test etmesine neden oldu.

Bitcoin Pazartesi günü %4 düştü ve 7 Haziran’daki en yüksek seviyesi olan yaklaşık 72.000 $’dan bu yana %16 düşüş yaşadı ve Pazartesi günü yaklaşık 60.000 $ ile gün içi en düşük seviyesine ulaştı.

Fairlead Strategies kurucusu Katie Stockton’a göre 60.000 dolar, dünyanın en büyük kripto para biriminin fiyatı için destek görevi görmesi gereken önemli bir çizgiyi temsil ediyor.

Ancak bu gerçekleşmezse ve Bitcoin kararlı bir şekilde 60.000 doların altına düşerse, bu durum tokenın 51.500 dolar civarındaki bir sonraki destek seviyesine doğru düşüşünü sürdürebileceğini gösteriyor.

Stockton Pazartesi günü müşterilerine gönderdiği bir notta, “Destek artık 200 günlük MA tarafından destekleniyor ve bu da ona daha fazla önem veriyor.” dedi.

Bitcoin’in yükselen 200 günlük hareketli ortalaması 58.000 doların biraz altında.

Stockton, “‘Al’ sinyali yok, bu nedenle Bitcoin’de destek keşfini bekleyeceğiz. Bir arıza meydana gelirse, bir sonraki desteği 51.500 dolara yakın bir noktaya getirebiliriz” dedi.

51.500 dolara daha fazla düşüş, mevcut seviyelerden yaklaşık %15’lik potansiyel bir düşüşü temsil edecek ve Mart ayında ulaşılan yaklaşık 74.000 dolarlık rekor seviyenin %30’luk bir düşüşünü temsil edecek.

Bir Wall Street analistine göre Bitcoin’deki son satışlar borsanın genelinde de alarm zilleri çaldı .

Stifel stratejisti Barry Bannister geçen hafta “Bitcoin’in zayıflaması yakın zamanda S&P 500 yaz düzeltmesi ve konsolidasyon aşamasının sinyalini veriyor” dedi.

Uyarı: Yatırım tavsiyesi değildir.

Kaynak: businessinsider

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir