Anasayfa » Haber » Bitcoin Artışı

Bitcoin Artışı

Bitcoin Artışı 2017

Bitcoin Artışı yazımızda Bitcoinin hızlı bir şekilde değerinin artmasını, Bitcoin yatırımının yapılmasının iyi bir yatırım olacağını, Bitcoinin kimin parası olduğunu ve büyük devletlerin Bitcoin rekabetini yazdık.

Bitcoin Değeri ve Artışı

Bitcoinin en son haberini yaptığımızda değeri 4.200$ seviyelerindeydi. Şuanda bir bitcoinin değeri 7.300$ seviyelerine çıkmıştır. 1 hafta içerisinde 2.000$ bir artış yaşanmıştır. Bitcoin de bu değerlenmenin azalıp çoğalacağı tahmin edilmektedir. Sürekli bir artış beklenmemektedir fakat zamanla daha da değerleneceği belirtilmektedir. Kurumsal paranın Bitcoine girmesiyle sürekli olarak değer kazandı. 2016 yılında 200$ olan daha sonra 1.100$’lara çıkan Bitcoin, Bitcoin ne kadar sorusuna yakında 12.000$ seviyelerinde cevap verecektir. 200$’dan Bitcoin sahibi olanlar şuan çok büyük bir kar elde etmişlerdir. Kişilerin yanı sıra büyük şirketlerin ve devletlerinde Bitcoin almaya ve üretmeye başlamasıyla değerini iyice arttırdı.

Bitcoin de en büyük risk belirli bir azalmasının veya artmamasının olduğudur. Hala işlemler tam rayına oturmadığı için değişimlerin etkisi büyük olmaktadır. 2021 yılına kadar da değişmesi beklenmiyor. Bitcoinin işlem hacmi 100 milyar doları bulmuştur. Bu işlem hacminin daha da artması ile Bitcoin piyasası durulacaktır.

Bitcoin Sanal Para Nedir

Bitcoin Kimin Parası?

Bitcoin kimin parası sorusuna ise Bitcoin de en çok Bitcoin madenciliği yapan kişiler diye cevap verilmektedir. Herhangi bir ülkeye bağlı olmadığı için en çok Bitcoin üreten kişiler Bitcoinlerin sahibi olmaktadır. Çin ve Amerika’da en çok Bitcoin madenciliği yapan kişiler bulunmaktadır. Bitcoinin çıkarılmasının gerekçesi ise dolar ve euronun egemenliğine son vermekti. Çinliler ilk defa Bitcoini bulmuştur. Bitcoin pazarının lideri ise Japonya’dır. En çok yatırım Japonlar tarafından yapılmıştır. Japonların bir yere boşuna yatırım yapmayacaklarını hepimiz iyi biliyoruz. Bitcoinin artık bir dünya parası haline gelmesi bekleniyor. Tek dünya düzeninde ileride sadece Bitcoin ile alışverişler yapılması planlanmaktadır. Sanal altın birimi de diyebiliriz.

Bitcoin Sanal Para Madencilik

Bitcoin Madenciliği

Bitcoinin tüm işlemleri blockchain ağında gerçekleşmektedir. Algoritma yapısına sahip olan bu ağın doğrulanmasını Bitcoin madencileri gerçekleştirmektedir. Bitcoin madencileri kişilerin birbirlerine Bitcoin gönderip almasını izlemektedir. Tüm Bitcoin cüzdana sahip kişiler bu akışları izleyebilmektedir. Diğer işlemleri ise Bitcoin üretmektir. Algoritmaların çözümünü yüksek kapasiteli cihazlar ile yapmaktadırlar. Madencilik yaparak bir nevi para basıyorlar. Bunu yapmak içinde gerekli olan şeyler elektrik ve yüksek işlem gücüne sahip cihazlardır. Bu işlemi isteyen herkes yapabilir. Yeter ki elektriği ve işlemcisi olsun. Kendi bilgisayarınızda bile yapabilirsiniz. Fakat getirisinin olması için kapasitesi yüksek cihazlar ile çalışmanız gerekir. Bu işi büyük ölçekte yapan şirketler yüksek kazançlar sağlamaktadır. Ülkelerde bu iş den para kazanmaya başlamıştır.

Resmi web site: bitcoin.org/tr/

Bitcoin Artışı.

Similar Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir