İçeriğe geç
Anasayfa » Ekonomi ve Para » Bitcoin, ABD Getirilerine Karşı Artan Hassasiyet Konusunda 36 Saatlik ‘Önemli’ Karşı Karşıya

Bitcoin, ABD Getirilerine Karşı Artan Hassasiyet Konusunda 36 Saatlik ‘Önemli’ Karşı Karşıya

Bitcoin'de Bölünmenin Etkisi ve Yatırımı

Bitcoin, ABD Getirilerine Karşı Artan Hassasiyet Konusunda 36 Saatlik ‘Önemli’ Karşı Karşıya

Bitcoin, ABD Getirilerine Karşı Artan Hassasiyet Konusunda 36 Saatlik ‘Önemli’ Karşı Karşıya

Küresel piyasalar, Fed’in faiz kararı ve önemli ABD enflasyon rakamları öncesinde gergin durumda. Bitcoin yatırımcılarının potansiyel volatiliteye karşı özellikle dikkatli olmaları için nedenleri var.

Bitcoin ile ABD 10 yıllık Hazine tahvil getirisi arasındaki 30 günlük korelasyon eksi 53 seviyesinde; bu, Bloomberg tarafından 2010’dan bu yana derlenen verilerdeki en olumsuz okumalardan biri. Metrik, şu anda en büyük dijital varlığın ters yönde hareket ettiğini gösteriyor. gösterge tahvil getirisi olağandışı bir seviyeye ulaştı.

Tahviller, Çarşamba günü birkaç saat içinde açıklanacak olan enflasyon verileri ve Fed politika görünümü nedeniyle sarsılabilir. Korelasyon çalışması, Bitcoin’in Hazine piyasasının ardından ortalıkta dolaşma riskine işaret ediyor.

Bitcoin Salı günü sallandı, yüzde 4,2 kadar düşerek bir haftanın en düşük seviyesine geriledi ve New York’ta sabah 9:19 itibarıyla 67.210 dolarda seyrediyordu. Ether ve meme kitlesinin favorisi Dogecoin gibi daha küçük tokenler de kayıpları destekledi.

Bitcoin, Mart ayı ortasında ABD borsasında işlem gören özel fonlara yapılan girişlerin etkisiyle 73.798 dolarlık rekora ulaştı. Ancak son üç ayda yeni zirveler için mücadele etti. IG Australia Pty’de pazar analisti Tony Sycamore’a göre, Bitcoin’in tüm zamanların zirvelerini kırmaya yönelik son zamanlardaki başarısız girişimleri “alarm zilleri” çalıyor.

‘İlerleme eksikliği

Sycamore, “Son zamanlarda Bitcoin ETF’lerine önemli miktarda giriş göz önüne alındığında, son haftalarda yukarı yönlü bir ilerleme kaydedilmemesi endişe verici” dedi. “Önümüzdeki 36 saat çok önemli”

Ocak lansmanından bu yana ETF’lere net 15,6 milyar dolar aktı. Bloomberg tarafından derlenen verilere göre Pazartesi günü ürünlerden 65 milyon dolar çekilerek 19 günlük abonelik serisi sona erdi.

Enflasyon verilerinin, fiyat baskılarının ABD merkez bankasının konfor bölgesinin oldukça ilerisinde olduğunu göstermesi bekleniyor. Yılın başında yatırımcılar Fed’in bir dizi faiz indirimi üzerine bahse giriyordu, ancak şimdi tartışma gelecekteki genişlemenin politikada yalnızca küçük bir değişiklik anlamına gelip gelmeyeceği yönünde.

Daha uzun borçlanma maliyetleri için daha yüksek bir görünüm, derin ayı piyasasından geri dönüş yaparak 2023’ün başından bu yana dört kattan fazla artış gösteren Bitcoin gibi spekülatif bir varlık için zorlu bir zemin oluşturabilir.

Fairlead Strategies LLC teknik analisti Katie Stockton bir araştırma notunda dijital token için grafik modellerine göre “nötr” kısa vadeli momentumu işaretledi ve uzun vadeli beklentilerin daha olumlu olduğunu ekledi.

Türev platformu Paradigm’in kurucu ortağı Anand Gomes, kripto piyasasının “ayakta kalabilmek için sürekli yükseliş haberlerine ihtiyaç duyan bir bağımlı gibi” olduğunu söyledi. “Yani hiçbir direnç olmadığında, en az direncin yolu daha düşüktür” dedi.

Uyarı: Yatırım tavsiyesi değildir.

Kaynak: bloomberg

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir