Bir Evlilik Danışmanı, Kadınların Terapideki Bir Numaralı Şikayetini Açıkladı

Bir Evlilik Danışmanı, Kadınların Terapideki Bir Numaralı Şikayetini Açıkladı

Bir Evlilik Danışmanı Corrin Voeller
Corrin Voeller

Bir Evlilik Danışmanı, Kadınların Terapideki Bir Numaralı Şikayetini Açıkladı: ‘Son Derece Sinir Bozucu’

Bir evlilik danışmanı, kadınların ilişkilerinde en çok şikayet ettikleri şeylerden birini paylaştı. Evlilik danışmanı Corrin Voeller, ortak bir evlilik sorununu vurgulamak için “aktif sorumluluk” ve “pasif sorumluluk” arasındaki farkları kullandı. Açıklaması TikTok’u aydınlatan bir tartışma başlattı.

Aktif sorumluluk, yapabileceğiniz şeyler için evin etrafına bakmak ve evde olması gereken şeylerin sorumluluğunu almak olacaktır” diye açıkladı. “Pasif sorumluluk, yardıma hazır olmak, ancak birinin size ne yapılması gerektiğini söylemesini beklemek olacaktır.”

Voeller daha sonra ilişkinizde oynadığınız rolü yansıtmasını istedi.

“Kadınlardan, kocalarının ne yapılması gerektiğini söylemelerini beklediklerini söyleyen bir şikayet olarak duyduğum en önemli şeylerden biri bu ” dedi. “Ve gerçekten de evden ve çocuklardan aktif olarak sorumlu olan ve eşlerinin onlara ne yapmaları gerektiğini söylemesini beklemeyen bir hayat partneri bekliyorlar.”

Voeller’in açıklamasıyla ilgili kişiler yorum kısmında şunları yazdı:

“Aynen. 26 yıl sonra, kendi başıma daha iyi olduğumu fark ettim. Şimdi kendine nasıl bakacağını bulmak zorunda. Onu özlemiyorum,” dedi biri.

“Bunu açıklamanın mükemmel yolu. Bu son derece sinir bozucu. Zaten 5 çocuğum var, 6.ya ihtiyacım yok, bir ortağa ihtiyacım var” diye yanıtladı bir TikToker.

“Ailemin tüm varlığından aktif olarak sorumluyum. İşte bu yüzden sadece zihnimi kaybediyorum,” diye ekledi bir başkası.

“Ben senin annen değilim! Ben senin ortağınım. YARDIM EDİN!” bir kullanıcı yorum yaptı .

“Kocam ve ben ikimiz de aktifiz. Nadiren ev işleri veya çocuk bakımı hakkında tartışırız . Şanslı hissediyorum!” bir kişi yazdı.

“Evlilik ve aile terapisinde bulduğum en büyük sorun, ifade edilen ihtiyaç ve beklentilerin olmaması; Her iki yönde de, hiç ifade edilmeyen veya tam olarak anlaşılmayan bir ihtiyaç veya beklentiden kimseyi sorumlu tutamayız. İletişim kurun insanlar.”

“22 yıldan fazla evliydim. Yemek pişirme, temizlik, çamaşır yıkama ve çeşitli işler gibi günlük ev işlerini paylaştık. Sonra çim bakımı, araç bakım ve onarımları, ev onarımları yaptım ve evdeki garajımda tam zamanlı ve yarı zamanlı bir iş bıraktım. Boşandığımızda, ev işlerine hiç yardım etmediğim konusunda bilgilendirildim. 25 yıllık bekarlık bana tatil gibi geldi. Kendime, evime bakıyorum ve yapmak istediklerimin tadını, yapmak istediğim zaman çıkarmak için bolca boş zamanım var. Evlilik aşırı zordu.”

“Ben tek gelir sağlayıcıyım ve çimlerle ve tüm dış ev bakımıyla ilgileniyorum. Karım tüm iç işleri (temizlik, çamaşır, yemek hazırlama vb.) Her ikimiz de zaman zaman kendi işlerimizde diğerine yardım edeceğiz. Eminim bazıları bunun işi bölmenin cinsiyetçi bir yolu olduğunu söyleyecektir, benim de “Ne düşündüğünüzü daha az umursamıyorum” diyorum. Bizim için çalışıyor ve mutluyuz. 35.yıl dönümümüzü yeni kutladık, çünkü bunun bir haneyi ayakta tutmanın bir ekip çalışması olduğunu anlıyoruz.”

“Havluları yıkayıp katlar ve kaldırırdım. Ama ona göre onları “yanlış” katladım. Rafa düzgün ve uyumluydular ama onun yaptığı gibi değildi, bu yüzden yanlıştı. Bulaşık makinesini yerleştirmek, yiyecekleri yerleştirmek vs. gibi. Sonunda pes ettim ve “iyi o zaman sen yap” dedim. Hayat onsuz çok daha güzel.”

Bir Evlilik Danışmanı, Kadınların Terapideki Bir Numaralı Şikayetini Açıkladı-Kaynak: intheknow.com

Yorum yapın