Bir Baba Oğlunu Havaalanında Geleneksel Māori Haka

Bir Baba Oğlunu Havaalanında Geleneksel Māori Haka ile Karşılıyor

Yaşam

Bir Baba Oğlunu Havaalanında Geleneksel Māori Haka ile Karşılıyor

Bir Baba Oğlunu Havaalanında Geleneksel Māori Haka ile Karşılıyor

Bir baba, oğlunu havaalanında karşılamak için geleneksel bir Māori Haka -geleneksel bir tören gösterisi- sergiledi ve bu, terminaldeki herkesi ağlattı! Māori Haka, şarkı söyleme, ayak basma ve bazı oldukça etkileyici koreografi içeren törensel bir danstır. Geçmişte genellikle savaş hazırlıklarıyla ilişkilendirilirken, törensel Haka aynı zamanda daha iç açıcı bir amaç için yapılırdı : onur konuğu ağırlamak.

Reddit’te paylaşılan bir videoda Māori’li bir baba, oğluna kendi Haka’sıyla havaalanında sürpriz yapmaya karar verdi. Bir geziden döndükten sonra oğul, babasının onu almasını bekliyor olabilirdi, ancak babasının karşılamasının ne kadar destansı ve duygusal olacağını neredeyse kesinlikle tahmin etmemişti ! Oğul, babasının performansından gözle görülür şekilde etkilenmekle kalmadı, aynı zamanda diğer havaalanı ziyaretçileri de hareketli performansı izlemek için durdu ve hatta gözyaşlarına boğuldu!

Video, babanın oğlunu uçaktan inerken görmesiyle başlıyor. Şort ve tişört giyen baba terminalin ortasında durur ve Haka’ya başlar. Dans, babanın kalçalarına ritmik bir şekilde tokat atmasıyla yavaş yavaş başlar. Sonra, baba şarkı söylemeye başladığında hızlanır.

Kamera, oğlunun babasından yaklaşık 3 metre uzakta durup performansı izlediğini göstermek için yana kayar. Oğul, bakışlarını babasından hiç ayırmadan saygıyla izliyor. Her yerde, havaalanı ziyaretçileri performansı fark etmeye başlar ve izlemek için durur.

Baba, kalbini Haka’ya dökerken, enerji inşa etmeye devam ediyor. Sonra dans biter ve o susar. Her yerde, havaalanı ziyaretçileri tezahürat yapmaya ve alkışlamaya başlar. Gösteriden etkilenen adamın oğlu ona doğru yürür ve elini sıkar. Ardından duygulanan baba ve oğul kucaklaşır.

Posterde “Evde kuru göz yoktu” yazıyor. Yorum yapanlar, babanın performansı ve oğluna olan sevgisi karşısında şaşkına döndü! “Aşağıda farklı bir enerji var. Babam sert, korkutucu bir adamdır. Bunu yaptığını asla hayal edemezdim, ”diye yazdı bir yorumcu. “Bana göre bir Haka çok duygusal ve çok güzel. Gözlemleyebildiğim için kendimi ayrıcalıklı hissediyorum,” diyen başka bir yorum devreye girdi. Sevdiklerinizi havaalanında karşılamanın pek çok yaratıcı yolu olsa da, bu babanın Haka’sı gerçekten eşsizdi!

Kaynak: intheknow

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir