Bilim ve TeknolojiEkonomi ve Para

Binance, Likidite Kriziyle Karşılaşan Kripto Projeleri İçin Kurtarma Fonu Başlattı

Binance, Likidite Kriziyle Karşılaşan Kripto Projeleri İçin Kurtarma Fonu Başlattı

Binance CEO’su Changpeng “CZ” Zhao, borsasının sektörün yeniden inşasına yardımcı olmak için bir endüstri kurtarma fonu kurduğunu söyledi. CZ, önümüzdeki günlerde daha fazla detayın açıklanacağını söyledi ve fonun sektör ortak yatırımcılarına açık olduğunu söyledi.

Tron kurucusu Justin Sun, Tron, Huobi Global ve Poloniex’in girişiminde Binance’i destekleyeceğini söyledi. Huobi Global de bunu bir tweet ile doğruladı.

Bu duyuru, Binance Pool’un mücadele eden bitcoin madencileri için bir borç verme tesisi şeklinde 500 milyon dolar taahhüt ettiğini açıklamasından bir ay sonra geldi. Binance’in BNB Simgesi haberlerde %3 arttı. Duyuru yapıldıktan sonra Bitcoin ve Ether de %4 değer kazandı.

Pazartesi günü Endonezya’daki B20 Zirvesi’nde yaptığı açıklamalarda CZ, sektörün ve düzenleyicilerin eylemi temizleme sorumluluğunu üstlenmesini istediğini söyledi.

CZ, girişimin gerçekleşmesinin bir nedeni olarak son kripto piyasası olaylarını öne sürerek, “Küresel olarak bir endüstri birliği oluşturmak için diğer endüstri oyuncularını bir araya getirmeye çalışacağız ve iş dünyasındaki bazı ortak standartlarla başa çıkmaya çalışacağız.” Dedi. “çok yakında.”

Binance, Likidite Kriziyle Karşılaşan Kripto Projeleri İçin Kurtarma Fonu Başlattı-Kaynak: coindesk

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir