İçeriğe geç
Anasayfa » Yaşam » Bill Gates’in En Büyük Kızı Jennifer, 116 Milyar Dolarlık Servetin ‘Küçük Bir Bölümünü’ Miras Aldı

Bill Gates’in En Büyük Kızı Jennifer, 116 Milyar Dolarlık Servetin ‘Küçük Bir Bölümünü’ Miras Aldı

Bill Gates'in En Büyük Kızı Jennifer

Bill Gates‘in En Büyük Kızı Jennifer, 116 Milyar Dolarlık Servetin ‘Küçük Bir Bölümünü’ Miras Aldı

Bill Gates'in En Büyük Kızı Jennifer

Bill Gates’in En Büyük Kızı Jennifer, 116 Milyar Dolarlık Servetin ‘Küçük Bir Bölümünü’ Miras Alarak Hayatına Devam ediyor

25 yaşındaki Jennifer Gates, hayırseverler Bill ve Melinda Gates’in en büyük çocuğu. Gates, babasının servetinin ” küçük bir kısmını ” almaya hazırlanıyor. Şu anda Mount Sinai’deki Icahn Tıp Okulu’na kayıtlı.

Jennifer Gates, Bill Gates ve Melinda French Gates‘in üç çocuğundan biridir. 25 yaşındaki köklü bir binici, seyahat etmeyi seviyor ve şu anda New York’taki Sina Dağı’nda tıp okuyor. İşte milyarder Microsoft kurucu ortağının en büyük kızının hayatı. 25 yaşındaki Jennifer Gates, Bill Gates ve Melinda French Gates’in en büyük kızıdır.

Bill Gates'in En Büyük Kızı Jennifer
Jennifer Gates

Jennifer Gates’in Yaşamı

Rory ve Phoebe adında iki küçük kardeşi vardır. Gates’in 14 yaşına kadar telefon sahibi olmasına izin verilmedi. Babaları Microsoft’u kurmasıyla ünlü olsa da, Girişimci Gates çocuklarının büyürken “ekran başında zaman sınırı” olduğunu bildirdi. Gates ve kardeşleri, babasının mezun olduğu okula gitti. Hepsi Seattle’ın özel Lakeside Lisesi’ne gittiler. Gates, 2018 yılında Stanford Üniversitesi‘nden mezun oldu. İnsan biyolojisi diploması aldı ve tıp fakültesine gitmeden önce binicilik tutkusuna odaklanmak için bir yıl izin aldı. Sidelines Magazine’e çocukluk çocuk doktorunun ona tıp okuması için ilham verdiğini söyledi. Şubat 2021’de Instagram’da paylaştığı bir gönderide, ebeveynlerinin de tıp tutkusunu ateşlediğini söyledi.

Başarılı bir binici ve 6 yaşından beri biniyor. En sevdiği atlardan birinin adı Alex. Kasım 2017’de US Equestrian’a verdiği demeçte, “O süper tatlı, gerçekçi, kolay hareket ediyor, ancak hızlı gidebilir ve kendinize çok güvenebilirsiniz, bu yüzden onun için gerçekten heyecanlıyım” dedi. Gates’in babası tutkusunu destekledi.

Zengin biniciler için sıcak bir nokta olan Florida, Wellington’da mülk satın almaya başladı. Miami Herald, Laurene Powell Jobs’un malikanesinin yakınında bir dizi mülk satın almak için 37 milyon dolar düşürdüğünü bildirdi. Gates, Eve Jobs’a karşı yarıştı. Ayrıca, Michael Bloomberg’in kızı Georgina, Bruce Springsteen’in kızı Jessica ve Steven Spielberg’in kızı Destry gibi ünlüler ve yüksek profilli figürlerden doğan diğer ünlü şov atlamacılarına karşı çıktı. Üniversitede dengeleyici bir hareket olduğunu söyledi. Gates, Stanford’da öğrenciyken Horse Network’e okul ve binicilik arasında denge kurmanın hayatını “biraz meşgul ettiğini ama ikisini birden yapmayı seviyorum” demişti.

Gates ayrıca seyahat etmek için zaman yaratır. Instagram’ı Kuveyt, İspanya, Avustralya ve diğer heyecan verici yerlere yapılan geçmiş gezileri vurguluyor. Bill Gates, çocuklarının hayatta kendi yollarını çizmelerine kararlıdır.

Bill Gates'in En Büyük Kızı Jennifer Nayel Nassar
Jennifer Gates – Nayel Nassar

2011’de The Daily Mail’e, çocuklarının her birinin servetinin “küçük bir bölümünü” alacağını ve Forbes’in tahminine göre 116 milyar dolar olduğunu söyledi.

“Bu, kendi yollarını bulmaları gerektiği anlamına gelecek” dedi. Gates, Mount Sinai’deki Icahn Tıp Okulu’na kayıtlıdır. Gates, The Chronicle of the Horse Mart 2020’de tüm tıp fakültesi derslerinin koronavirüs nedeniyle geçici olarak çevrimiçi ortama taşındığını söyledi. Ailesinin yakınlarda mülkü var. New York Post, 2017 yılında, ailesinin tıp fakültesinden sadece birkaç blok ötede 5 milyon dolarlık bir apartman dairesi satın aldığını bildirdi.

2020’nin başlarında nişanlandı ve geçen Ekim ayında evlendi. Ocak 2020’de Gates, ünlü Mısırlı binici Nayel Nassar ile nişanlandığını duyurdu. Nassar ayrıca Stanford Üniversitesi’ne gitti. O sırada Instagram’da “Hayatımızın geri kalanını öğrenerek, büyüyerek, gülerek ve severek geçirmek için sabırsızlanıyorum” dedi. Ekim 2021’de evlendiler.

Gates ve Nassar, Paris Panthers’in binicileridir. Gates tarafından kurulan ve aynı zamanda takımı yöneten bir gösteri atlama takımıdır. 2019’da Küresel Şampiyonlar Ligi’nde yarıştı ve dokuzuncu oldular.

Gates, ayrıcalığını başkalarına yardım etmek için kullanmakla ilgilendiğini de ifade etti. Gates, kısa süre önce Sidelines Magazine’e yayının Temmuz 2020 sayısına verdiği röportajda, “Büyük bir ayrıcalık durumunun içine doğdum” dedi ve “Bence bu, bu fırsatları kullanmak ve tutkulu olduğum şeyleri bulmak için onlardan öğrenmek ve onlardan öğrenmekle ilgili. Umarım dünyayı biraz daha iyi bir yer haline getiririz.”

Bill Gates’in En Büyük Kızı Jennifer, 116 Milyar Dolarlık Servetin ‘Küçük Bir Bölümünü’ Miras Aldı-Kaynak: businessinsider.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir