Bilinçsiz İlaç Kullanımı

Bilinçsiz İlaç Kullanımı yazımızda Türk halkının kimyasal ilaçlara düşkünlüğünü, ilaçların yerine doğal bitkisel çözümlere bakılması gerektiğini, sağlıklı yaşamın önemini ve doktorlara güvenmeyi yazdık.

Bilinçsiz ve Aşırı İlaç Kullanımı

Türk halkında gereksiz yere fazladan ilaç kullanma adeti bulunmaktadır. Eczaneye girdiği zaman gerekli gereksiz bir sürü ilaç ile çıkabilmektedir, aynı marketten alışveriş yaparmış gibi eczanede gözüne güzel gözüken ilaçları alarak bilinçsizce tüketebilmektedir. Antibiyotik, antidepresan ilaçlar bu şekilde çokça tüketilmektedir. Kendi çocuğuna iyi gelen ilacı diğerlerinin çocuğuna tavsiye ederek yanlış yapılmaktadır.

Türkiye’de eczacı doktor ilişkisi kopuk durumdadır. Aksine iki grubun birbirine çok yakın olması gerekir. Bir başka konu ise halkımız çok fazla kimyasal ilaç kullanmaktadır. İnsanlarımız kimyasal ilaç kullanmayı çok sevmektedir. Kırsal kesimde iyi doktor olmadığına kanat getirilen doktorlardan az ilaç istenmektedir, durum bu kadar vahimdir. Doğru olan minimum kimyasal ilacın yanında daha çok doğal seçenekler sunulmasıdır. Kortizon ilacı meyan kökü özüyle, kuvvetli alerji ilaçları doğal alerji destekleriyle bırakılabilmektedir.

Doğru beslenme, doğru yaşam tarzıyla birlikte kullanılacak doğal bitkisel takviyeler, ilaçlar kadar etkili olacaktır hemde vücudunuza kimyasal girmeden. İnsan yanlış beslendiği zaman ne kadar ilaç alırsa alsın çözümü bulamayacaktır. Stresle başa çıkmayı öğrenme, egzersizi hayatına ekleme, doğru gıdaları seçme ile kimyasal ilaçlara gereksinim azalacaktır.

Sağlık Alanında Üniversite

Doktorlara Güvenmek

Antibiyotik vermedi diye doktorlara saldıran insanları haberlerde görmüşsünüzdür. Vücuda ne kadar az ilaç girerse o kadar sağlıklı olduğunuzu unutmamalısınız. Antibiyotik son çare olarak kullanılmalıdır mümkünse hiç kullanılmamalıdır. Doktorlara güvenmeli ve sağlık alanında işin uzmanı onların olduğunu unutmamalıyız. Doktorların mesleklerinde uzman olmak için yıllarını harcadıklarını bilmeliyiz. Sağlıklı yaşam için ilk önce kendi hayatımızı gözden geçirmeliyiz.

Bilinçsiz İlaç Kullanımı-Uzm. Dr. Ender Saraç’ın videosundan yardım alınmıştır.

Yorum yapın