Bilim ve TeknolojiKişisel GelişimYaşam

Bilime Göre Kadınların Erkeklerde Çekici Bulduğu 11 Özellik

Bilime Göre Kadınların Erkeklerde Çekici Bulduğu 11 Özellik

Bilime Göre Kadınların Erkeklerde Çekici Bulduğu 11 Özellik

Romantik çekim, evrenin en büyük gizemlerinden biridir. Erkeklerden hoşlanan kadınların karşı konulamaz bulduğu bilim destekli 11 özellik bulduk. Bu tür araştırmaların genellikle küçük olduğunu, kişisel olarak bildirilen duygulara dayandığını ve çok çeşitli olmadığını unutmayın.

İyi görünüm bir faktör olabilir, ancak düşündüğünüz kadar önemli değil.

Evolutionary Psychology ve Journal of Personality and Social Psychology’den yapılan araştırmalar, kadınların uzun vadeli ilişkiler için değil, flört için genellikle daha iyi görünen erkekleri seçtiğini buldu.

Mizah duygusu kadınlar için önemlidir.

Intelligence  and Personal Relationships tarafından yapılan araştırmalara göre, bilim adamları mizah anlayışının erkekleri daha zeki gösterdiğini keşfettiler.

Başkalarına yardım etmek erkeklerde istenen bir özelliktir.

The Journal of Social Psychology’de yapılan bir araştırmaya göre, kadınlar uzun süreli ilişkiler için kibar ve iyi işler yapan fedakar erkekleri tercih etme eğilimindedir.

2019’da 180 ülkede 68.000 kişiyle anket yapılan başka bir araştırma, kadınların %88,9’unun bir partnerde “nezaket”i çok önemli bir özellik olarak gördüğünü ortaya çıkardı.

Bilime göre, kadınlar gösterişli şeylerle çevrili erkeklerden hoşlanma eğilimindedir.

British Journal of Psychology ve Journal of Evolutionary Psychology’de yapılan araştırmalarda kadınlar, muhtemelen erkekleri zengin gösterdikleri için pahalı arabaların veya apartmanların önünde poz veren erkekleri sıradan olanlara tercih ediyor.

Kadınlar daha yaşlı bir erkekle çıkmayı tercih edebilir.

Evolutionary Psychology’de yapılan bir araştırmaya göre, kadınlar daha fazla mal biriktirmek için zamanları olduğu için yaşlı erkeklerden hoşlanabilirler.

Sakallı veya temiz traşlı olmanız bayanlar için kişisel tercihe bağlıdır.

Davranışsal Ekoloji’den yapılan bir araştırmaya göre, yüz kılı araştırmalarda hem çekici hem de itici olmuştur, bu nedenle bu özelliğin büyük olasılıkla tercihe dayalı olduğu sonucuna varılmıştır.

Yüzünle istediğini yap; doğru eşi çekeceksin.

Erkekler müsait olmadığında, bu kadınların onları daha çok istemesine neden olabilir.

Daha eski araştırmalar, diğer insanlar onları sevdiğinde insanların da hoşlandığı sonucuna vardı, ancak Psychological Science ve Journal of Experimental Psychology’de yayınlanan araştırmalara göre, modern araştırmalar “elde edilmesi zoru oynamanın” etkili bir taktik olabileceğini buldu.

Bir köpek arkadaşı kadınları çekebilir

Journal of The Interactions of People & Animals ve Journal of Evolutionary Psychology’ye göre, küçük araştırmalar, köpekleri olan erkeklerin bayanlarla daha iyi anlaştığını gösteriyor.

Bilimsel çalışmalara göre zen ve dikkatli olmak çekici bir niteliktir.

Bir hızlı flört deneyinde, kadınlar dikkatli olan – mevcut, dikkatli ve yargılayıcı olmayan erkeklerden daha çok etkileniyordu.

Kırmızı giyen erkekler kadınlara daha çekici gelebilir.

Journal of Experimental Psychology’de yapılan bir araştırmaya göre, dünyanın dört bir yanındaki kadınlar, kırmızı giydiklerinde erkekleri daha çekici olarak algıladılar.

Risk alanlar kadınları cezbetme eğilimindedir.

Kadınlar, kahramanca ve bazen ilkel riskler alan erkekleri daha yüksek derecelendirmiştir. Journal of Applied Social Psychology’de yapılan bir araştırmaya göre, bunlar arasında insanların hayatlarını kurtarmak, yiyecek bulmak için avlanmak ve ateşle oynamak yer alıyor.

Bilime Göre Kadınların Erkeklerde Çekici Bulduğu 11 Özellik-Kaynak: businessinsider

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir