İçeriğe geç
Anasayfa » Sağlık » Beyninizi Daha Hızlı Yaşlandıran 1 Numaralı En Kötü Kahvaltı Yiyecekleri

Beyninizi Daha Hızlı Yaşlandıran 1 Numaralı En Kötü Kahvaltı Yiyecekleri

Beyninizi Daha Hızlı Yaşlandıran Yiyecekler

Beyninizi Daha Hızlı Yaşlandıran 1 Numaralı En Kötü Kahvaltı Yiyecekleri

Beyninizi Daha Hızlı Yaşlandıran En Kötü Kahvaltı

Vücudunuz yaşlandıkça, beyniniz de onunla birlikte yaşlanır. Ve her geçen yıl, beyniniz demans, hafıza kaybı ve nörotransmitterlerdeki değişim riskinizi artırabilecek değişikliklere uğrar.

Postgraduate Medical Journal’a göre, bir muhafaza gibi şeyler sağlıklı bir diyet ve egzersiz yapabilirsiniz. Bunlar yaşlanan beyinde etkilerini azaltır. Bunu akılda tutarak, beyniniz için yiyebileceğiniz en iyi yiyecekleri ve bunlardan kaçınmak isteyebileceğiniz yiyecekleri bilmek yardımcı olabilir.

GoWellness yazarı, MS, RD, Courtney D’Angelo’ya göre, rafine karbonhidratlar (şekerli tahıllar, çörekler, şekerli reçelli beyaz tost, vb.), beyninizi o yaşta daha hızlı zarara uğratabileceğiniz, en kötü kahvaltı yiyeceklerinden bazılarıdır. D’Angelo, “Şekerler ve yüksek oranda işlenmiş tahıllardan oluşan rafine karbonhidratları yerken, vücudunuz onları çok hızlı sindirecek ve bu da kan şekeri ve insülin seviyesinin yükselmesine neden olabilir” diyor.

Şeker Hastalığının

Şekerden ve Şeker İçerikli Gıdalardan Uzak Durun

Sadece bu değil, araştırmalar ayrıca çok fazla ilave şekerin hafızanızı olumsuz yönde etkileyebileceğini kanıtladı. Nutrients’in bir raporuna göre, daha fazla karbonhidrat ve basit şeker tüketen yaşlı popülasyonlar, protein ve yağ açısından daha yüksek diyetlere sahip olanlara kıyasla daha yüksek bunama ve diğer bilişsel bozulma riskine sahiptir.

D’Angelo, “Ayrıca, çok fazla şeker tüketmek iltihabı artırabilir. İltihap önleyici gıdalar, yaşlandıkça hafıza kaybı, problem çözme ve diğer beceriler şansınızı artırabilir” diyor. Sabahları biraz tatlı bir şeyler yemeyi seven biriyseniz, sizin için yine de beyin sağlıklı olabilecek alternatifler var. D’Angelo, ” Şekerli mısır gevreği yemek yerine proteinli yulaf ezmesini seçin ve reçelli tosttan hoşlanıyorsanız, beyaz tostu tam tahıllı olarak değiştirin ve şekerli reçel yerine badem yağı ekleyin” diyor.

Beyninizi Daha Hızlı Yaşlandıran 1 Numaralı En Kötü Kahvaltı Yiyecekleri-Kaynak: eatthis.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir