İçeriğe geç
Anasayfa » Sağlık » Beyniniz İçin 4 Süper Gıda Tavsiyesi

Beyniniz İçin 4 Süper Gıda Tavsiyesi

Yumurta Üretimi 2017 Verileri

Beyniniz İçin 4 Süper Gıda Tavsiyesi

Beyniniz İçin 4 Süper Gıda ve Beyin Sağlığını Koruma

Çok basit: Ne yediğiniz, nasıl düşündüğünüzü etkiler. Yiyecek seçimleriniz beyninizi etkiler ve hatta net düşünme ile yaşla birlikte gelişme eğiliminde olan unutkanlık arasındaki farkı heceleyebilir. Yediğiniz yiyecekler de ruh halinizi etkileyebilir.

Bununla birlikte, tek başına hiçbir yiyeceğin beyin sağlığını garanti edemeyeceğini akılda tutmak önemlidir. Harvard TH Chan Halk Sağlığı Okulu’nda epidemiyoloji ve beslenme profesörü Walter Willett, sağlıklı bir beyin sağlıklı bir vücuda sahip olmaya bağlıdır, diyor. “İyi kan dolaşımı önemlidir, bu nedenle sağlıklı yağlar ve sağlıklı karbonhidratlar iyi bir başlangıçtır” diyor. Renkli sebzeler, keskin meyveler, tam tahıllı ekmekler, yumurtalar, kuruyemişler, fasulye ve çilekler bu listeye dahildir.

İşte hem beyninizi hem de vücudunuzu sağlıklı tutmaya yardımcı olan dört besin:

1. Yumurta

Yumurta sarısı, vücudunuzun ruh halini ve hafızayı etkileyen kimyasallar yapmak için kullandığı B vitaminlerinin bir akrabası olan kolin ile doludur.

2. Siyah Fasulye

Rengi veya şekli ne olursa olsun, fasulye folat, yani B9 vitamini sağlar. Folat eksikliği, hafıza kaybına ve unutkanlığa katkıda bulunabilir.

3. Meyveler

Renkli meyveler ruh halini iyileştirebilir ve depresyon geliştirme riskini azaltabilir.

4. Ceviz

Araştırmaları, cevizleri çiğnemenin hafıza kaybına karşı korunmaya yardımcı olabileceğini ve genellikle yaşla birlikte gelen düşünme becerilerindeki düşüşü geciktirebileceğini bulmuştur.

Dikkat: Bu içerik yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve herhangi bir uzman, profesyonel veya uzmanlık tavsiyesi veya tavsiyesi sağlamayı amaçlamaz. Okuyucuların tüm soruları için tıbbi sağlayıcılarına danışmaları istenmektedir.

Kaynak: aarp.org

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir