Beykoz’da Sosyal Dayanışma Hizmetleri

Beykoz’da Sosyal Dayanışma Hizmetleri yazımızda Beykoz destek kartı ile Sosyal Marketlerden ücretsiz alışveriş yapabilmeyi, Beykoz Belediyesi‘nin sosyal yardımlarını, Suriyelilere yapılan yardımları, engelliler için kısa mesaj servisini ve sevgi evi ziyaretlerini yazdık.

Beykoz’da Sosyal Dayanışma Hizmetleri-Sosyal Market

Beykoz’da toplumsal dayanışma ve yardımlaşmayı sağlamak amacıyla, ihtiyaç sahibi kişilerin ücretsiz ve güvenli bir şekilde alışveriş yapabileceği Sosyal Market hizmete açılmıştır. İhtiyaç sahiplerine verilen Beykoz Destek Kart ile evinin ihtiyaçlarını bu marketten karşılamaktadırlar. Alışverişlerini yapan insanlar daha sonra ücretsiz servis imkanı ile evlerine taşınmaktadır. Bu hizmet ihtiyaç sahiplerini oldukça mutlu etmektedir.

Beykoz'da Sosyal Dayanışma Destek Kart

Sosyal Yardımlar

Beykoz’da 1300 aileye hayırseverlerin bağışlamış olduğu 4,5 ton et dağıtılmıştır. Ramazan aylarında toplam 11 bin aileye gıda yardımı sağlandı. 10 bin kişinin üzerinde ihtiyaç sahibine ise 2 milyon TL’nin üzerinde nakdi yardım sağlanmıştır.

Suriyelilere Yardım Eli

Beykoz’da bulunan eski eşya getirme merkezlerinde toplanan toplamda 500 bin parça giysi, 7 tır ile Suriyeli kardeşlerimize gönderilmiştir.

Engelliler İçin Kısa Mesaj Çağrısı

İşitme ve konuşma engelli insanların 444 666 1 numaralı çağrı merkezine kısa mesaj yolu ile ilettikleri talepleri kısa süre içerisinde yanıtlanarak bu insanların sorunlarına çözüm bulunmaktadır.

Sevgi Evleri Ziyaretleri

Beykoz sevgi evlerinde kalan çocuklar ziyaret edilerek sevgi ve ilgi gösterilmiştir. Kıyafet ve çeşitli hediyeler verilerek çocukların bir nebze olsun anne ve baba sevgisi kazandırılmaya çalışılmıştır.

Ülkemizin sosyal dayanışmaya her geçen gün daha çok ihtiyacı vardır. Toplum içinde sosyal dayanışmanın artarak devam etmesi dileğiyle.

Yorum yapın