Beykoz Yavuz Selim Mahallesinde Bulunan Dizilerin Meşhur Villası

Beykoz Yavuz Selim Mahallesinde Bulunan Dizilerin Meşhur Villası yazımızda Türk dizi film sektörünün özellikle Orta Doğu ülkelerinde yaygın bir şekilde izlenmesi ile sektörün büyümesi ve emlak piyasasını kalkındırmasını ve Beykoz’daki lüks villanın sürekli çekimler için kiralanmasını yazdık.

Beykoz Yavuz Selim Mahallesindeki Lüks Villanın Taliplileri Artıyor

İstanbul’un Beykoz Yavuz Selim mahallesinde bulunan orman manzaralı lüks villanın taliplileri her geçen gün artmaktadır. Türkiye’de popüler olan dizilerin bir çoğunun burada çekilmesi nedeniyle villaya sahip olmak isteyen veya kiralık tutmak isteyenlerin favorisi konumuna gelmiştir. Lüks villanın kendi arazisi içinde olması ve bir site içerisinde bulunmaması rahat rahat dizilerin çekilmesini sağlamaktadır. Yönetmenlerde bu villada çekim yapmaktan oldukça memnunlar. Türk dizi film sektörünün bu tür evleri tanıtması da emlak piyasasını canladırmaktadır.

300 milyon dolarlık ihracat yapan Türk dizi film sektörü, birçok ülkeden yabancı yatırımcıları Türkiye’ye çekmektedir. Rus ve Arap turistler başta olmak üzere birden fazla yatırımcı bu lüks villaya talip olmuştur. Orta Doğu ülkelerinin zenginlerinin favori evleri arasında Beykoz’daki meşhur villada yer almaktadır.

Beykoz Yavuz Selim Dizi Villa

Villa Günlük Olarak 5 Bin TL Ücretle Kiraya Veriliyor

Beykoz’un uzak bölgesinde yer alan villanın bu kadar tanınmasında dizilerin çok büyük etkisi olduğu aşikardır. Villanın etrafında siteler ve orman olması da villaya ilginç bir hava katmıştır. İstanbul’un diğer yerlerine göre piyasası daha düşük olan Beykoz Çavuşbaşı semtinde yer alan bu villanın fiyatı, çekilen diziler sayesinde 7 milyon TL’ye kadar çıkmıştır. Özellikle Paramparça ve Kurtlar vadisinin çekimlerinde sürekli olarak bu villa kullanılmıştır. Evin sahibi olan kadın ise villasını satmaya yanaşmıyor. Dizi çekimlerinden ve yazın yabancı turistlere aylık ve haftalık olarak kiralamaktan yana tavır takınıyor. Reklamlar içinde kiraya verilmiştir. 2003 yılından beri villa kiraya verilmektedir.

Günlük olarak 5 bin TL’ye dizilerde kullanılmak üzere kiraya vermeyi tercih ediyor. Bu villayı inşa yaparken de amacının bu olduğu belirtilmektedir. Beykoz Yavuz Selim mahallesinde hala imarın olmadığını hatırlatalım. 2B arazilerinin yeni yeni tabuları verilmektedir. Bu nedenle bu bölgedeki bina sayısı azdır. Dizi sektöründe bu tarz evler çok rağbet görmektedir.

Lüks villanın kiralanmasından Gayrimenkul Danışmanı Gamze Özlü sorumludur. Villanın en büyük özelliği iç tasarımının dizi çekimlerine uyması, dekorasyonunun çekimlere göre değişilmesi, ön tarafının sadece orman görmesi, yanlarının ise site içerisinde villalar olması ayrıca çok sessiz bir yer olması tercih edilme sebebidir.

Yorum yapın